Sponsorlu Bağlantılar

Yüzey Temizliğinde Farklı Bakış Açısı

Özellikle çelik işleme endüstrisinde kaynak temizliği ve hazırlığı yadsınamaz öneme sahiptir. Var olan bir sürece ve üretim noktasına yerleştirilen lazer sayesinde, süreç hem güvenilir şekilde işlemekte hem de daha hızlı hale gelmektedir. Çok önemli bir aşama olarak bilinen kaynak hazırlığı, yüzey temizleme aşamasında uygulanabilmektedir. Yumuşak çelik için lazer bir açıdan zor olabilse de küçük yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bir yandan da alüminyum yüzeylerde uygun şekilde kullanılabilmesiyle, oldukça hızlı temizlik sağlamaktadır. Hem az maliyetli hem etkili temizlik, böylece mümkün olabilmektedir. Kimyasal kullanımından daha yüksek bir performans sergileyen ve aynı zamanda yüzeye zarar vermeden temizlik yapan lazer yöntemiyle, geleneksellikten yavaş yavaş uzaklaşılıyor denilebilir.

 Her Türlü Endüstriyel Kalıp Temizliğinde P-Laser

Tıpkı diğer kalıp yüzeyler gibi kauçuk lastik kalıp temizliği, önceleri en bilinen teknik olarak, kuru buz ile yapılmaktayken, artık bunun yerini modern yöntemler almış durumdadır. Özellikle kauçuk ve lastik kalıp temizliğinde, kuru buz ve kumlama tekniği kullanıldığında, çok uzun saatler bu temizleme çalışmasının yapılması beklenmektedir. Lazer yöntemiyle bu sürenin oldukça kısa hale gelmesi söz konusudur.

Kumlama yönteminin aksine lazerle temizlik yapıldığında, kumun çizme özelliği nedeniyle, ana maddeye zarar verme etkisi ortadan kaldırılabilmektedir. Derinlemesine işlemiş kirin ve pasın giderilmesinde geleneksel yöntemler çok etkili olmayabilirken, yüzeyin iç kısmının da temizlenerek, yağın, kirin ve pasın tamamen giderilmesi sağlanmaktadır. Plastik kalıplar da hassas ve özel yapıda olduklarından, temizlenirken korunmaları gerekmektedir. P-Lazer kaliteli lazer cihazlarıyla, uzun ömürlü çözümler üretmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -