Gündem

Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme sistemleri zeminlerin yükseltilmesinde kullanılmaktadır. Temiz bir görüntü oluşturarak tesisat malzemelerini de zemin içine gizlemeye yardımcı olmaktadır. Yükseltilmiş döşeme çeşitleri içinde encapsüle çelik, pvc kaplı encapsüle, pvc kaplı folyo, folyo kaplı yükseltilmiş döşeme, kalsiyum sülfat kaplı, kalsiyum sülfat pvc kaplı yükseltilmiş döşeme çeşitleri vardır. Deka zemin kaplamaları olarak firmamız bu alanda son derece memnun kalacağınız işlemleri yapmaya son derece özen gösterir.

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Alanları Nelerdir?

Ofisler, okullar, eğitim alanları, IT ve sistem odaları, sağlık merkezleri ve hastaneler, alışveriş merkezleri, fabrikalar ve proses ortamlarında ve ticari iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bu ve benzeri alanlar için kesinlikle uygun şekilde kullanım açısından yükseltilmiş döşemeler tercih edilmektedir. İşin temellinde ise taşıyıcılar ve paneller vardır. Yükseltilmiş zemin belirli alanlar için kullanıma uygun olarak belirlenmektedir.

Bu işlem bina tamamen boşken uygulanmalıdır. Ancak yerleşim sonrasında da işlemi yapmak mümkündür. Tavan yüksekliği de taban yükseltilirken dikkate alınmalıdır. Ayrıca yerleşim planının verilmesi de gerekmektedir. Bu sayede giriş, çıkış, masaların konumlandırılması, elektrik sistemini taşıma ve dağıtma gibi detaylar uygulama aşamasında dikkate alınarak bu işlem yapılmalıdır. Yükseltilmiş zemin ve döşemeler kolaylık ve ideal duruş için de son derece doğru bir tercihtir.

Yükseltilmiş Döşeme Avantajları

Bu döşeme işlemi pratik çözüm isteyenler için oldukça avantajlı olmaktadır. Alanların daha verimli ve aktif şekilde kullanılmasını da sağlamaktadır. Bu sayede görüntüde sade ve anlaşılır şekilde olmaktadır. Yükseltilmiş döşeme konusunda firmamızdan destek alabilir ve hizmetlerimiz hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu