Sağlık

Yeni Açılan Hastane, Koronavirüs Hastalarına Hizmet Verecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ilk etabının hizmete açıldığını duyurdu. Depreme dayanıklı hale getirilmesi için yenilen 600 yataklı hastane, koronavirüs hastalarına hizmet verecek.

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depreme dayanıklı hale gelmesi için yenilendi. Koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan olağanüstü koşullarda, hastanenin açılması erkene alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin ilk etabının açıldığını duyuldu. Bakan, hastanenin koronavirüs hastanesi olarak hizmet vereceğini açıkladı. Fahrettin Koca, koronavirüse karşı önemli sınav verdiğimizin altını çizerek, “hastanenin ilk etabını açtık hayırlı olsun” dedi. 600 yataklı hastane, koronavirüs hastanesi olarak hizmet verecek.

DEPREME DAYANIKLI İNŞA EDİLDİ

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşasında kullanılan 503 adet izolatör, binayı depreme dayanıklı hale getiriyor. Binanın sahip olduğu izolatör, deprem anında bile hastanedeki ameliyatların devam edebilmesine imkan verecek. Hastanede 28 ameliyathane var, oldukça geniş ve modern bir yapıya sahip. Ayrıca, eski hastane binası da yıkılacak ve hastaneye ek bir blok daha yapılacak.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hastanenin en önemli özelliğinin izolatörler olduğunu söyledi. Memişoğlu, 80 santimetrelik hareketli izolatör sayesinde, deprem anında bile ameliyat yapılabileceğinin altını çizdi. Koronavirüs sebebiyle açılışı erkene alınan Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi, şimdilik, koronavirüs hastanesi olarak hizmet verecek.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu