Gündem

Xinjiang 213 milyon turist ağırladı, 51.8 milyar dolar gelir elde etti

Kırsal turizm, buz ve kar eğlenceleri ve aile oteli gibi turizm şekilleri hızla gelişti. 2019’da Xinjiang’da toplam 213 milyon yerli ve yabancı turist ağırlandı ve turizm geliri 363,2 milyar RMB’ye (51,89 milyar dolar) ulaştı.
 
2020 Xinjiang Kış Turizm Tanıtım Konferansı başkent Beijing’de düzenlendi. Xinjiang’ın zengin kültür ve turizm kaynakları tanıtıldı. Bu yıl yeni koronavirüs (Covid-19) salgını bağlamında Çin’de çifte dolaşım teorisi uygulanıyor. İç dolaşım güçlendirmek için iç turizm pazarı genişletiliyor. Söz konusu tanıtım konferansının düzenlenmesi, turizm yoluyla Xinjiang’ın kalkınmasını ve kış turizmini ısınmasını hızlandırıyor.
 
Öte yandan Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Kültür ve Turizm Departmanı Müdür Yardımcısı Ma Xuguo, Xinjiang ve Beijing’in kültür turizm ürünlerinin hem farklı hem de ilişkili ve büyük bir pazar iş birliği potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, iki yer arasında kültür ve turizm temaslarının artırılmasını ümit ettiğini kaydetti. Son günlerde Chengdu gibi diğer kentlerde de Xinjiang’ın turizm kaynaklarını tanıtma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı