Kültür Sanat

VODAFONE’dan yarı maratona çevre desteği

Vodafone, bu yıl 15’incisi düzenlenecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’na iki ayrı çevre projesiyle katkıda bulunacak. Pandemi nedeniyle hem fiziksel hem de sanal koşulara evsahipliği yapacak yarı maratonda tüm koşuculara Vodafone’un e-atıklardan dönüştürdüğü madalyalar takdim edilecek. Vodafone ayrıca, sanal koşuyu uygulama üzerinden tamamlayan koşucular adına fidan bağışında bulunacak.

19 Eylül 2020 – Vodafone, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl yedinci kez ismini verdiği Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu’nu çevre temasıyla sahipleniyor. Pandemi nedeniyle fiziksel koşunun yanı sıra sanal koşunun da düzenleneceği yarı maratonda Vodafone, tüm koşuculara e-atıkların dönüşümünden elde edilen madalyalar takdim ederken, sanal koşuyu uygulama üzerinden tamamlayan koşucular adına da fidan bağışında bulunacak.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nu bu yıl “Çevre İçin Koş” temasıyla sahiplendiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Şirket olarak, yaptığımız her işin bir amaca hizmet etmesi, bir amaca dokunması gerektiğine inanıyoruz. Tüm dünyada 2025 yılına kadar 1 milyar insanın hayatına dokunmak ve operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkiyi yarıya indirmek gibi önemli bir hedefimiz var. Bu kapsamda, özellikle elektronik atıkların döngüselliğine büyük önem veriyoruz. E-atık konusundaki çalışmalarımızı çevre temasıyla sahiplendiğimiz yarı maratona da yansıttık. Bu kapsamda fiziksel ve sanal koşuya katılan koşuculara e-atıklardan dönüştürerek ürettiğimiz madalyaları takdim edeceğiz. Çevre için yapacağımız bir başka çalışma da sanal koşuyu uygulama üzerinden tamamlayan koşucular adına fidan bağışında bulunmak olacak. Tüm koşuseverleri ister sanal ister fiziksel olarak yarı maraton keyfini yaşamaya davet ediyoruz.”

2 bin ağacın kesilmesi önlendi

Vodafone’un yarı maraton için ürettirdiği çevreci madalyalar, dizüstü bilgisayar, cep telefonu gibi e-atıkların işlenmesi sonucu elde edilen yaklaşık 1,6 ton alaşım kullanılarak hazırlandı. Bu sayede, 1,8 kg karbon emisyon salınımı engellendi, 2 bin ağacın kesilmesi önlendi.

Sanal koşuya her ilden katılım olabilecek

“Tek başına bizimle koş” temasıyla 19-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Vodafone İstanbul Sanal Yarı Maratonu, 21 kilometrelik ve 10 kilometrelik özel parkurlarda koşulacak. Türkiye’nin en geniş kapsamlı sanal koşusuna her ilden katılım olabilecek. Sanal yarı maratonda koşmak isteyenler, sanal koşu uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirdikten sonra diledikleri zaman aralığında diledikleri yerde koşusunu tamamlayabilecek.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı