Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vegan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsanların yaşam tarzları ve beslenme alışkanlıkları birbirinden farklı olmaktadır. Bazı insanlar hayvansal gıdaları tercih ederken bazıları da bitkisel gıdaları tercih etmektedir. Bur farklılaşma insanların yaşam tarzı, dinî inanış, çevre faktörleri etkilemektedir. Dünya’da hayvansal ürünlerin red edip sadet bitkisel ürünleri tüketen insanlara vegan denir.

Vegan Ürünler

Sadece bitkisel ürünleri tüketerek hayatlarını devam eden insanlar bu ürünleri tedarik etmekte sıkıntı yaşayabilir. Veganlar bitkisel ürünleri www.veganvejetaryen.comm sitesinde bulabilirler. Sitede bulunan ürünler vegan belgelendirme sayesinde ürünlerin içeriğini ve hangi malzemelerden yapıldığını rahatça bulabilirler. Bu durumda veganların tüketeceği bulmaları son derece kolaydır. Vegan belgelendirme sayesinde ürünlerin üretiminden tüketiciye kadar her şeyin aşamaları ve gerekli kontrolleri yapılmıştır.

Vegan Sertifikası Nedir?

Vegan felsefesi yeni ve gelişen bir beslenme şekli olduğu vegan ürünler hakkında yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Ama tarafsız ve bağımsız kuruluşlar tarafından bu ürünler sertifikalı ürünler üretimi için çalışmaktadır. Veganvejetaryen firması da vegan sertifikası uygulamasıyla ürünlerini satmaktadır. Bu sertifika sayesinde ürünleri alan insanların akıllarında soru işareti kalmasını engellemiştir. Firmanın web sitesinde vegan ve vejetaryenler için gerekli her türlü ürün bulunmaktadır

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı