Gündem

Uzman Çavuş Nasıl Olunur?

Türk Silahlı Kuvvetleri gerek Milli Savunma Üniversitesi mezunları arasından gerekse ilgili olan vatandaşlar arasından personel temin etmektedir. Sözleşmeli er alımları gibi alımlar genellikle vatandaşların talep ettiği kategoride bulunmaktadır. Görevlerin devamlılık arz etmesi ve artık bir meslek olarak icra edilmesi nedeni ile başvuruların dikkatli bir şekilde yapılması istenmektedir. Uzman çavuş olmak isteyenlerin doğrudan askerlik şubesine gitmelerine gerek bulunmamaktadır. Millî Savunma Bakanlığı ihtiyaç olması durumunda online sistemler üzerinden bir ilan yayımlamaktadır. Alımlar bu ilan çerçevesinde verilen bilgiler üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Uzman Çavuş Alımları

Askerlik sırasında şafak hesaplama en çok uygulanan matematiksel işlemler arasında gösterilmektedir. Ancak bu sistemin bir meslek olarak yapılması halinde hesaplamalara gereksinim duyulmamaktadır. Alımlar çerçevesinde subaylık yapanlar diğer mesleklerde de olduğu gibi bir çalışma ve emeklilik sürecine sahip olmaktadır. Beklenmeyen durumların yaşanması halinde yine diğer mesleklerde olduğu gibi zorunlu emeklilik de istenebilmektedir. Astsubay için de geçerli olan durumların tamamı devlet güvencesi altında gerçekleşmektedir. Bundan ötürü alım için binlerce kişi başvurmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı