Gündem

TOBB ve Beko girişimci kadınların yanında olmayı sürdürüyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshow’un üçüncü durağı Trabzon oldu.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB

Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında TOBB ile gerçekleştirilen roadshow’un üçüncü durağı Trabzon’da konuklara yüz yüze eğitimler verilirken aynı zamanda Beko 100 Kadın Bayi projesinin detayları aktarıldı.

 TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshow’un üçüncüsü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi ve TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Akyüzlü,  Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. 

Eğitmen Fulya Argun’un TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine verdiği eğitimlerin ardından Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Beko 100 Kadın Bayi projesi aslen iki önemli amacı hedefliyor. Birincisi var olan kadınlarımızı güçlü kılmak, ikincisi de yeni kadınları iş dünyasına kazandırmak. En çok hangi bölgenin kadını çalışır diye sorsalar akla ilk Karadeniz ve bu bölgenin kalbi Trabzon gelir. Bu yöre çalışkan kadınların bölgesidir. TOBB’un amacı el işi ve tarhana yerine kadının gücünü daha çok sanayide, daha çok ticarette ve daha çok iş dünyasında görmek. Üyemiz olan 7 bin kadını korumak, kollamak, güçlü kılmak ve yenilerini iş dünyasına dahil etmek üzere Beko 100 Kadın Bayi Girişimin Kadın Kahramanları projesi TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun desteği ile yeni girişimcileri ekosisteme katmak için tasarlanan bir projedir. Çok fazla avantajı ve fırsatı barındıran bu projenin dikkatli dinlenmesi, öğrenilmesi ve destek verilmesi gerekiyor. Bugünkü yüz yüze eğitimin yanı sıra yine bu konuyla ilgili Arçelik Perakende Akademisi’nin hazırladığı online güzel videolar var onları da takip etmenizi tavsiye ediyorum. Yalnız değilsiniz, tek başınıza değilsiniz sadece cesaret gösterip ilk adımı atmak gerekiyor. Yürekten inanıyorum ki biz kadınlar ülkenin ekonomisine daha fazla katkıda bulunursak ülkemiz çok daha iyi bir yerde olacak. İnancım tam ülkemin kadınlarını çok seviyorum. Bir kez daha hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi ve TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Akyüzlü emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, 2007 yılında kurulduğu günden beri yeni kadın girişimcilerin ülke ekonomisine katılması ve mevcut kadın girişimcilerin nitelik ve nicelik olarak geliştirilmesi için çalışmaktadır. Biliyoruz ki ekonomik değerleri kazanan kadın aileden başlayarak tüm toplumda huzur, refah ve kalkınma olarak çarpan etkisi yaratmaktadır. Yine biliyoruz ki gerçek kalkınma kadın ve erkeğin bütün süreçlere ortak katılımı ile gerçekleşir. İnanıyoruz ki Türkiye’nin kalkınma sürecinde kadınlarımız hak ettiği yeri alacaktır. Kurucu üst kurul üyesi olmaktan gurur duyduğum TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, üreten ve üretmek isteyen kadınlara 81 ilde destek vermektedir. Bugün burada Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu ve koordinatör odamız Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu etkinliğe katılımlarınızdan dolayı hepinize bir kez daha teşekkür ediyor. Sözlerimi ‘Kadın varsa yarın var’ diyerek tamamlıyorum”  dedi. 

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında “Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerin ilkinde Ankara’da düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen İç Anadolu’nun girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Tüm bölgeleri kapsayan Girişimin Kadın Kahramanları Projesi eğitim toplantıları 2021 Aralık’a kadar sırasıyla; Şanlıurfa, Nevşehir, Karabük, Bursa, Kocaeli, Konya, Çanakkale, Mersin, Gaziantep, Aydın, Antalya ve İzmir’de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle devam edecek.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı