Sponsorlu Bağlantılar

Tarih Kolik Nedir?

Tarih Kolik Nedir?

Tarih kolik; tarih severler için oluşturulmuş ve genel kültür seviyesini yükseltecek yazılar bulunduran bir web sitesidir. Bu anlamda son zamanlarda büyük ilgi ile karşılaşan bu web sitesi, tarih severlere büyük ve çok geniş bir alanda bilgi birikimleri aktarmaktadır. Aynı zamanda kişilerin, sitede karşılaşacakları birçok yazı ve bilgi daha önce pek karşılaşmadığı veya yanlış bildiği doğrulardan oluşmaktadır. Sitenin amacı; hem insanlara eğlenceli bir şekilde tarihi öğretmek, hem de yayıldığı bütün alanlarda tarihin ne denli önemli olduğunu göstermektir.

Tarih Neden Önemlidir?

Tarih, bir milletin, bir kitabın, bir düşüncenin geldiği yer ile ilgili ve ne hallerde ortaya çıktığı, ne hallerde gelişebildiğini haber veren sosyal bir bilimdir. Bu anlamda; tarih, belki de bir milletin varlığının ve var olduğunun en önemli kanıtıdır. Kişinin kendi milletinin tarihini, diğer milletlerin tarihi ile öğrenmesi lazımdır ki dünyadaki yerini daha iyi kavrayabilsin. Bu düşüncelerle yola çıkan Tarih kolik site yöneticileri ve yazarları da kişilere hem kendi çeşitli tarih alanlarından bilgiler sunarak hem de çeşitli milletlerin tarihlerinden bilgiler sunarak bunu yaymayı amaçlamaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı