Sponsorlu Bağlantılar

Söz yazarlığı ve beste de yapan sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 yılında yayınlayarak müzikseverlerle buluşmuştu

Umut Ahmet Beceren

Söz yazarlığı ve beste de yapan sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 yılında yayınlayarak müzikseverlerle buluşmuştu. İlk başarılı çalışmasını TMC Müzik etiketiyle “Gece Mavisi” ismiyle yayınlayan sanatçı kendisine farklı bir konsept oluşturarak ayrılık temalı şarkılar yerine kavuşma anının hüznü ve sevincini işlemeyi tercih etmişti.

Beste yarışmalarında ödül de alan Sanatçı aynı zamanda İrfan Özata’nın Hasret Türküsü ve Masal adlı şarkıların söz yazarı ve bestecisi olup başarılı çalışmalara imza atan isimdir. Sanatçıya ilk albümünde Türkiye’nin önde gelen isimleri Derya Türkan, Göksun Çavdar, Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz, Behsat Boran destek verdi.  Yine single İsmet Taşçeşme’nin aranjörlüğünde Bahçekat Ses Kayıt Stüdyosunda hazırlandı.

Gerçek yaşanmışlıktan alınan şarkıya H.Mücahit Pehlivan yönetmenliğinde çekilen klipte sanatçının eşine de rol verildi.

2020 yılında müzikseverlerle tekrar buluşmak isteyen Sanatçı Umut Ahmet Beceren “Eski Serseri” isimli yeni şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıktı. Sanatçı son çalışmasında doksanlı yılları işleyerek doksanlı senelerin akustik tınılarını ve o günkü çalışmaların samimiyetini tekrar yaşatıyor. Yeni çalışmada popüler kültürün dijital kalıplarının dışına çıkılıyor.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı