Gündem

Sofi Tukker Hakkında

Sofi Tukker Hakkında

Sofi Tukker 2016 yılında müzik kariyerine başlayan bir müzik grubudur. Heavy Roc Music şirketi ile anlaşması bulunan şarkısı genelde House Müzik tarzını terch etmektedir. Grubun üyeleri Sophie Hawley-Weld ile Tucker Halpern’den oluşmaktadır. SOFI TUKKER grubun sahne adıdır. Yeni ancak en sevilen gruplardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Sofi Tukker mp3lerini indir son dönemde en çok tercih edilen müziklere ev sahipliği yapmaktadır.

Grup ilk olarak 2016 yılında ilk EP’sini yayınlamasıyla müzik hayatına giriş yapmıştır. Soft Animals adında yayınlanan bu EP’nin devamında birçok şarkıya da sahip olarak günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır.

Sophie Hawley Weld, 17 Mayıs 1992 doğumlu bir sanatçıdır. Grubun diğer ortağı Tucker Halpern’se 26 Aralık 1989 doğumludur. Almanya’da dünya gelmiştiler, Atlanta’da kendilerini tanımışlardır. Birçok ilginç ve eğlenceli şarkıya imza atmayı başardılar.

İlk tanınmaları Best Friend ve Drinkee şarkıları ile olmuştur. İphone X reklamında Best Friend şarkıları reklam müziği olarak kullanılmıştır. Bu onların ün kazanmasına yardımcı olmuştur. Drinkee isimli şarkılarıyla Grammy aday gösterilmeleri de onların tanınmasında etkili olmuştur. Bu şarkının daha sonra Brezilya’da bilinen bir şiirden uyarlama olduğu öğrenilmiştir.

Brown Üniversitesinin sanat galerisinde tanışan ikili kısa bir sürede iki iyi arkadaş olmuştur. Sophie’nin sahnesinin Tucker tarafından dikkat edilmesi ile ikili kısa sürede birlikte şarkı yapmaya başladılar. Sofi Tukker özellikle pandemi salgını sırasında yaptıkları performanslar ile dikkat çekmiştir. İnsanların evden çıkamadıkları dönemde 200’ün üzerinde canlı yayına imza atmayı başarmışlardır.

SOFİ TUKKER Kariyeri ve Şarkıları

Sofi Tukker şarkılarını dinle için Youtube sayfalarını ziyaret edebilir veya buradan dinleyebilir ya da indirme şansına sahip olabilirsiniz. İkilinin en çok dinlenen şarkılarından bazıları şu şekildedir. “IT Don’t Matter”, “Purple Hat”, “Swing”, “Drinkee” ve “Matadora” isimli şarkılarıdır.

Sosyal medyada çok aktif olan ikilinin Youtuve kanallarında 232 bin takipçisi vardır. Hala büyümeye ve tanınmaya devam eden isimler arasında yer almaktadır. 2017 yılından bu tarafa düzenli olarak çalışmalarına devam etmeleri sayesinde hayran kitlelerini de büyütmeye devam etmesini sağlamış oluyorlar.

Paste Dergisi grubun şarkılarının “Brezilya enstrümanları, ulusal dil ve şiirlerinin bütünlemiş” hali olduğunu söylemektedir. Grubun tek stüdyo albümü bulunmaktadır. Bu albüm 13 Nisan 2018 tarihinde “Treehouse” adıyla çıkmıştır. Dance, elektronik müzik albümleri arasında ilk 5’e kadar çıkmayı başarmıştır.

Son single çalışmalarına 2016 yılında “Deja vu Affair” ile yayınlamışlardır. Grup özellikle İnstagram hesabı ve web sitesi üzerinden duyuru yapmaktadır. Kendileri hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini tercih edebilirsiniz.

SOFİ TUKKER isimli grup son yıllarda dikkat çekici sanatçılar arasında yer almaktadır. Uzun vadede büyük potansiyeli olduğu ve yaptıkları müzik ile daha fazla hayran kitlesine ulaşacağın, önemli başarıların altına imza atacağı tahmin edilmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu