Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşmesi İçin Ne Yapılmalı Ve Mutluluk Çubuğu Çözüm Olur Mu?

Sertleşmesi İçin Ne Yapılmalı Ve Mutluluk Çubuğu Çözüm Olur Mu?

 

Çağımızın yaygın sorunlarından biri olan sertleşme sorununun diğer bir deyişle erektil disfonksiyonun oluşması yaşa bağlı sanılsa da son yıllarda gençlerde de görüldüğü gözlemlenmiştir. Cinsel ilişki sırasında istekli olup sertleşememe ya da cinsellik için yeterli düzeyde sertleşmeyi sürdürememe problemi olarak adlandırılır. Bunun çok sayıda sebebi olabilir. Sebepleri uzman doktor tarafından tespit edilir. Bu nedenler arasında psikolojik sebepler ve fizyolojik sebepler olabilir.

 

Yaşanan travmalar, depresyon ilaçları, diyabet, tansiyon, düzensiz beslenme, egzersiz yapmama, aşırı alkol ve sigara tüketimi gibi birçok sebepten bahsedilebilir. Bu durumu yaşayan kişiler sertleşmesi için ne yapılmalı sorusunun cevabı için araştırma yaparlar. Öncelikle bu konuda ilaç tedavilerine başvurulmaktadır. İlaç tedavilerinin işe yaramadığı durumda vakum tedavileri uygulanır. Bir diğer tedavi türü de enjektörlerdir. Tüm bunların yetersiz olduğu durumlarda en etkilisi mutluluk çubuğu ameliyatıdır. Aşağıdaki yazıda mutluluk çubuğu ameliyatı hakkında bilgi verilecektir.

 

Sertleşme Sorunu İçin Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Çözüm Olabilir mi?

 

Sertleşme sorunu bireyleri birçok tedavi yöntemini denemeye iter. Ancak hiçbir yöntemin işe yaramadığı durumda mutluluk çubuğu ameliyatı uzman hekimler tarafından önerilebilir. Son yıllarda yaygınlaşan ve başarılı sonuçlar alınan mutluluk çubuğu ameliyatları kalıcı ve kesin çözüm sağlar. Mutluluk çubuğu ameliyatına uzman doktor eşliğinde karar vermiş kişi öncelikle mutluluk çubuğu protezlerinin türlerini öğrenmeli ve kendisine en uygun olanına karar vermelidir.

 

Mutluluk Çubuğu Türleri Nelerdir?

 

Mutluluk çubuğu protezi iki çeşittir. Biri tek parçalı olandır. Peniste yer alan corpus cavernosum kanalları sertleşmeyi sağlayan kanallardır. Tek parçalı mutluluk çubuğu protezi bu kanallara yerleştirilir. İki adet yerleştirilen bu çubuklar sert çubuklardır. Ancak 130 derecelik bir açıya sahip olması sebebiyle kişi bunu kendisi kolaylıkla ilişki sırasında kaldırabilir. İlişki bittikten sonra rahatlıkla iç çamaşırının içine sokulabilir. Dışarıdan doğal bir görünüm sağlar.

 

Diğer bir protez de üç parçalı şişirmeli protezdir. Üç parçalı şişirmeli protezde testis bölgesine pompa yerleştirilir. Sıvı dolu rezervuarlar ise karın bölgesine gizlenir. Penisteki sertleşmeyi sağlayan kanallar olan corpus cavernosum kanallarına silindir parçalar implante edilir. İlişki esnasında testis bölgesindeki pompa harekete geçer. Rezervuardaki sıvılar dolar ve doğal bir sertleşme sağlanır.

 

Pompadaki indirme tuşu sayesinde sertleşme rahatlıkla kişi tarafından sonlandırılabilir. Kolay kullanımı sayesinde bu yöntem tek parçalı yönteme göre daha fazla tercih edilmektedir. Enine ve boyunu uzayan çeşitleri mevcuttur. Başarı oranı da diğer yönteme göre çok daha yüksektir. Sosyal güvenlik kurumu tarafından ameliyatın önemli bir bölümü karşılanmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu