Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Neden Olur?

Sertleşme Neden Olur?

Erkeklerde 40’lı yaşlardan itibaren sertleşme problemleri meydana gelebiliyor. Sertleşmeye kesin çözüm olarak uzman doktorlar pek çok öneri sunuyor. İlaç tedavileri genellikle tedavide daha sık uygulanıyor. Özellikle 40 yaş ve üzeri bireylerde meydana çıkmasının altında da pek çok sebep yatıyor. Sertleşmenin en sık nedeni diyabet hastalığıdır. Bunun yanı sıra hipertansiyon, kronik böbrek hastalığı, kilolu olmak gibi durumlarda sertleşmeyi tetikleyen durumlardandır. Özellikle son zamanlarda daha fazla rastlanan bu durumda sertleşmeye kesin çözüm olarak şok dalga tedavisi uygulanıyor. Bu sayede kaybedilen güven geri kazanılabiliyor.

Sertleşme Kesin Çözüm Tedavisi

Erkeklerde meydana gelen sertleşme sorunu cinsel ilişki ve sosyal hayatı zor duruma sokan nedenler arasında yer alıyor. 40’lı yaşlardan sonra görülebilen ve 70 yaş üzerinde ortalama %70 oranında görülebilen sertleşmede pek çok tedavi yöntemi uygulanıyor. Sertleşmede kesin çözüm olarak ağızdan alınan hap, şok dalga tedavisi ya da penis protezi oluyor. Yeni ortaya çıkan kişilerde penis içine ilaçların enjekte edilmesi ya da oral ilaçlar kullanılıyor. İleri durumda sertleşme yaşayan bireylerde ise şok tedavisi çözüm olmazsa penis içi protezi çözüm olarak uygulanıyor.

Penis Protezi Nedir?

Penis protezi, penisin çeşitli nedenlerden dolayı işlevini göremediği durumlarda yapılan tedaviler arasında yer alır. Penis kırıldığında genellikle protez uygulaması yapılır. Penis kırılması, yaygın olmayan durumlar arasında yer alsa da meydana geldiğinde ciddi hasarlara yol açabilir. Cinsel ilişki esnasında ya da farklı durumlarda meydana gelebilir. Penis kırılması belirti ile ortaya çıkar. Bu belirtiler kişiden kişiye göre değişebilir. Genellikle şiddetli ağrı, ereksiyon halinin ani bir şekilde son bulması, peniste şişlik ve morarma gibi durumlardır. Kırılma durumda tedavi olarak da penis protezi tercih edilecektir.

Penis Kırılması Belirtileri

Penis kırılması, günümüzde çok sık rastlanan durumlar arasında yer almaz. Fakat erkekler cinsel ilişki esnasında penisinin şiddetli bir travmaya maruz kalması sonucunda kırılma sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Penis kırılması belirti olarak ilk önce penisten ses gelmesi durumunda anlaşılabilir. Ses gelmesi ile birlikte aniden ereksiyon hali son bulacaktır. Kırılma belirtileri arasında penisin cilt altında kan birikmesi, idrar esnasında zorluk çekme, şişlik, morarma gibi durumlar da yer alır. Sizler de penis kırılması belirti durumlarından yaşıyorsanız kısa süre içinde uzman üroloji ve androloji doktorlarına başvurmanız gereklidir.

ESTW Tedavi Yöntemleri

Estw tedavisi, sertleşme tedavisi olarak da bilinir. Şok dalga tedavisi olan eswt tedavisinde vücut dışında oluşturulan dalgaların penis bölgesine uygulanmasıdır. Tedavi 3 ya da 5 seans kadar süren bir işlemdir. Eswt tedavisi fiyatları seans sayılarına göre değişkenlik gösterebilir. Cerrahi bir tedavi yöntemi olmadığından dolayı herhangi bir anestezi uygulanmaz. Hafif ağrı hissi meydana gelebilir. Fakat bu his uzun sürmez. İşlem sonucunda hafif kızarıklıklar ve şişlikler meydana gelebilir. Kısa süre içinde bu yan etkiler de sonlanacaktır.

Eswt Tedavisi Fiyatları

Sertleşme sorununda uygulanan tedaviler arasında eswt tedavisi de yer alır. Eswt tedavisi fiyatları hastadan hastaya göre değişkenlik gösteren tedaviler arasındadır. Eswt tedavisinde penisin sertleşme durumuna göre seans sayıları belirlenir. Seans sayısı arttıkça fiyatlarda da artış meydana gelecektir. Tedavi sonucunda herhangi bir olumlu sonuç alınmadığı durumda protez yoluna başvuru yapılabilir. Sizler de sertleşme sorunu yaşayan bireyler arasında yer alıyorsanız mutlaka probleminiz ilerlemeden doktorunuza başvurmanız gerekir. Eswt tedavisi fiyatları sayesinde kısa süre içinde sağlığınıza geri kavuşabilir ve cinsel hayatınızın sorunsuz geçmesini yeniden sağlayabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı