Gündem

Şahin: “Türkiye’yi çözümlerin ülkesi haline hep birlikte getireceğiz”

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şahin, 12 Şubat akşamı Ahlatlıbel’de gerçekleşen genel başkanlar görüşmesini şu sözlerle değerlendirdi:

‘Geçiş süreci toplumun her kesimiyle istişare edilecek

“Bu toplantı ‘cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi’ adı verilen keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışından kurtulmak için bütün Türkiye’ye umut oldu. Kutuplaştırma değil, uzlaştırma kültürünün ilk adımı olan bu toplantı, ülkemizi en kısa zamanda hukukun üstünlüğüne kavuşturmak için yapılmıştır. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin yol haritasını belirleyecek geçiş süreci de toplumumuzun her bir kesimiyle istişare edilerek şekillendirilecektir.”

 ‘Yarının Türkiyesini hep birlikte inşa edeceğiz

“Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile her bir vatandaşımızın doğuştan gelen temel hak ve hürriyetleri güvence altına alınacaktır. İfade özgürlüğünün ve inandığımız gibi yaşamanın tadına varılacaktır. Eşit ve özgür bireyler olarak hayatımızı sürdürdüğümüz, müreffeh bir Türkiye’ye birlikte kavuşacağız. Her vatandaşımızın Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği normları çerçevesinde, huzura ve istikrara kavuştuğu bir Türkiye hayaline ulaşacağız. Cumhuriyetimizi, Aziz Atatürk’ün çizdiği hedef doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesinin en üstüne taşıyacağız. Yarının Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz. Türkiye’yi krizlerin ülkesi değil, çözümlerin, adaletin, barışın ve fırsatların ülkesi haline hep birlikte getireceğiz.”

‘DEVA Partisi, TBMMde temsil edilen her partiye eşit mesafededir

“Altı kıymetli liderin güçlendirilmiş parlamenter sistem görüşmesi sonrası, iktidar partisi mensupları her zamanki gibi çirkin algı operasyonlarından geri durmadı.Türkiye’yi yönetmeyi bırakıp algıyı yönetmeyi şiar edinen bir iktidardan başka bir şey bekleyemezdik.DEVA Partisi, aziz milletimizin iradesiyle TBMM’de temsil edilen her siyasi partiye eşit mesafededir. Millet iradesinin temsilcisi ve yasal zeminde siyaset yapan her siyasi partiyle görüşür.

Nusret amcayla aynı kaderi paylaşan hasta mağdurların özgürlüklerine kavuşmasını temenni ediyoruz

84 yaşında tutulduğu cezaevinde hayatını kaybeden Nusret Muğla’nın yakınlarına başsağlığı dileyen Şahin şunları söyledi:

“Legal bir bankaya para yatırdığı ve legal bir derneğe üye olduğu için hapiste tutulan Nusret amca, hukuksuz bir şekilde hasta hasta cezaevinde tutuldu. Ey iktidar mensupları; bu durumu hangi vicdana sığdırıyorsunuz? Bu tarz suçlarda milat, sadece sizler için mi geçerli? Nusret amcayı hapse sığdırdınız, bu zulmü kalplerinize nasıl sığdırıyorsunuz? Bu durum ahiret inancınızın neresine sığıyor? Nusret amcayla aynı kaderi paylaşan hasta mağdurların, en kısa sürede özgürlüklerine kavuşmasını temenni ediyoruz.”

‘Siz kötülükle kaybedeceksiniz, biz sevgiyle kazanacağız

Şahin ayrıca DEVA Partisi’nin Kocaeli il binasında zamlarla ilgili afişlerin yakıldığı bilgisini paylaştı. Şahin şu ifadeleri kullandı:

 “Partimizin Kocaeli il binasında elektrik, akaryakıt ve doğalgaz başta olmak üzere art arda gelen zamlara dikkat çekmek için asılan afişlerimiz kesilmiş ve yakılmıştır. Bu tarz saldırılarda bulunanlar, DEVA Partisi kadrolarını korkutabileceklerini, yıldırabileceklerini sanıyorlarsa, bu büyük bir yanılgıdır. Umuda dair söyleyecek sözü olmayanlar, baskı ve yıldırma politikalarıyla netice alamazlar. İktidara sesleniyoruz: Sizler ahlaki üstünlüğünüzü kaybettiniz. Siz kötülükle kaybedeceksiniz, bizler sevgiyle kazanacağız. DEVA Partisi Kocaeli teşkilatına geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha buradan iletiyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -