Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi İçin En Önemli Unsur Nedir?

Saç Ekimi İçin En Önemli Unsur Nedir?

Saç ekimi işlemine karar vermeden önce saç ekimi fiyatları ile birlikte dikkate alınması gereken birtakım unsurlar vardır. Bunlar son derece önemlidir.  Mutlaka işlemden önce bunları yapmanızı öneririz.  Öncelikle hangi merkezde ve hangi hekimi tercih edeceğiniz bu konuda oldukça önemlidir.  İlk muayene de işlemi yapacak olan hekimin sizden önce yaptığı operasyon sonuçlarını gösteren fotoğrafları mutlaka görün.  Bu fotoğraflarla hekimin bu konudaki tecrübesini ve deneyimini anlama şansınız olur.  Hekimin bu konudaki uzmanlık alanı ve tecrübesi daha önceki yaptıkları işlerden dolayı deneyimi ve referansları oldukça önemlidir.  Bu referansları dikkate alın.  Bir diğer önemli unsur ise saç ekimi fiyatları, hangi koşullarda işlemin yapılacağı ve ekip hakkında bilgi almaktır.   Plastik cerrah hangi yöntemi kullanacak yöntem hakkında bilgi alabilirsiniz.  Bütün bunlar saç ekimi yaptırmadan önce değerlendirilmesi gereken ve ikna olmanızı sağlayan unsurlardır.  Bunları yapmadan saç ekimi işlemine karar vermeyin.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde kullanılan uygulamalar birbirinin aynıdır.  donör bölgenin seçimi,  donör bölgeden saç greftlerinin alınması,  saç köklerinin ayrıştırılarak seyrekleşmiş bölgeye ekilmesi bütün saç ekim tekniklerinde aynıdır.  Ancak farklı olan tekniklerdir.  İlk saç ekim tekniği olarak kullanılan FUT tekniği donör bölgeden deri parçası çıkartılarak saç kökleri alınmaktaydı.  Fakat artık günümüzde bu işlem uygulanmamaktadır.  Çünkü yerini daha yeni ve farklı bir tekniğe bırakmıştır.  Bu da köklerin teker teker alınarak seyrekleşmiş bölgeye ekilmesidir.  Bütün bunların yanı sıra gerek saç ekim uygulaması gerekse saç ekim tekniğinin hangisi kullanılırsa kullanılsın bütün tekniklerde hekimin tecrübesi ve başarısı her şeyden önemlidir.  Hekim bu konuda tecrübeli ve deneyimli ise saçın ayırma çizgisini saç kıllarının hangi açıyla dikileceğini hangi açının hangi bölgede olması gerektiğini ayarlama tecrübesine sahiptir.  Saç ekim işleminde önemli olan hekimin bu konudaki başarısıdır. Saç ekimi fiyatları bunlardan sonra gelmesi gereken bir konudur.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu saç dökülmesini yoğun bir biçimde yaşayan ve ciddi anlamda saç boşluğu olan kişilere yapılması tercih edilir.  Örneğin kel olan kişilere yapılan saç ekimi çok başarılıdır.  Genellikle erkek tipi saç dökülmesi görülen hastalarda uygulanan saç ekimi işlemi çok başarılı olmaktadır.  Bunun dışında genetik sebeplere bağlı olacak bir engelin olması alerjik hassas yapıya sahip olması hormonsal rahatsızlığı olan hastalar saç ekimi işlemi yapılmadan önce birtakım testler yapılarak saç ekimi yapılıp yapılmayacağına karar verilir.  Bu noktada da saç ekimi fiyatları kadar hekim seçimi son derece önem kazanmaktadır.  Hastaya saç ekimi operasyonu yapılıp yapılmaması gerektiğine hekim karar vermelidir.

Saç Ekimi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Saç ekimi operasyonundan sonra belli ölçüde ağrı olabilir.  Bu son derece doğal bir durumdur.  Bu bir komplikasyon sebebi değildir.  Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 1-2 gün ağrı görülür.  Bu da ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.  İyileşme süreci içinde ağrılar kendiliğinden geçer.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçları genellikle hastaların en fazla merak ettikleri durumlardan biridir ve saç ekimi işleminin en önemli kısmıdır.  Saç ekimi sonuçlarının başarılı olması operasyonu gerçekleştiren hekimin deneyimi ve tecrübesi ile doğru orantılıdır.  Saç ekimi tekniklerini birçok hekim kullanır, ancak hekimin başarısı saç köklerinin nereye hangi açılarla dikileceğidir.  Dolayısıyla hekimin tecrübeli ve başarılı olması saç ekimi sonuçlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Saç ekimi operasyonu yaptırmadan önce saç ekimi fiyatları ve tecrübeli hekim konusu önemli konulardan biridir.

Saç Ekimi Ve Fiyatları 2020

Saç ekimi fiyatları konusunda önceden fiyat belirlemek oldukça zordur.  Bunun en önemli sebeplerinden biri hangi merkezde yapılacağı, hangi hekimin yapacağı ve hekimin bundan önceki başarıları ve referanslarıdır.  Bunun dışında hangi yöntemin kullanılacağı da saç ekimi fiyatları konusunu değiştiren unsurlardır.  Hastanın saçının dökülmesi oranı ne kadar kök alınıp ekileceği, işlemin kaç saatte gerçekleştirileceği, kaç adet kök ekileceği bütün bunlar saç ekimi fiyatları kısmını değiştiren konulardır.  Ancak operasyon öncesi ön görüşmede saç ekimi fiyatları ve saç ekimi hekimle görüşülerek ortak bir fiyat belirlemesi oluşturulur.

https://www.smilehairclinic.com/ detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı