Sponsorlu Bağlantılar

Plywood

Plywood

İnşaat standartlarını karşılayan plywood levhalar, A tipi bir yapışkan bağa sahiptir. Bu levhalar, nemli koşullara ve sıcaklık değişikliklerine maruz kaldığında güçlü bir yapışkan bağ oluşturan fenol-formaldehit reçinesinden yapılmıştır. Tip B de yapısal kontrplak olarak kabul edilir ve melamin-üre-formaldehitten yapılır.

Yapısal olmayan kontrplak ise C-D tipi plywood ve iç kontrplak olarak bilinir. Bu, levhaların üre-formaldehit reçinesinden yapıldığı ve dış mekan kullanımı veya yapısal levhalar olarak uygun olmadığı anlamına gelir. Yapışkan bağ, nem ve nemin yanı sıra sıcaklık değişikliklerine maruz kaldığında bozulur. Plywood İzmir olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Adından da anlaşılacağı gibi, yapısal kontrplak çoğunlukla inşaat amaçlı kullanılır. Ancak bu tip kontrplaklar iç mekanlarda da kullanılabilmektedir ve bazı yapısal kontrplaklar duvar ve çatı kirişleri için de kullanılmaktadır. Dayanıklılık ve uzun ömür açısından en iyi yapısal kontrplak levhayı istiyorsanız, A Sınıfı kontrplak seçin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu