Gündem

Parça Bez

Halk arasında makine bezi olarak da geçen parça bez yaşam içerisinde her zaman kullanılabilen sanayi ile ilgili temizlik malzemesidir.

Tekstil sektöründen kumaş kesiminden sonra artık kalanlar vardır. Ölçüleri genelde 30*30 olmaktadır. Bu arta kalan kumaşlar geri dönüşüm için değerlendirilmez ve temizlik malzemesi olarak değerlendirilir.

Parça bez temizlik esnasında hassasiyet isteyen alanlarda kullanılır. Kimyasal temizliğe uygundur. Silgi ve silme bezi olarak da adlandırılır. İş alanınıza göre fazlası ile avantajı olan bir malzemedir. Cam silerken iz bırakmadan temizler, koltuklardaki lekeleri kolaylıkla çıkarır ve ekolojiktir. Pamuklu ve ölçülerine göre sınıflandırılmış bezlerdir. Presli ambalajlarda bulunur.

Parça Bez Çeşitleri

Parça bezleri diğer bezlerden ayıran özellik sanayi ve matbaa alanında kullanılmasıdır ve aynı zamanda silgi bezi diye de geçer. Parça Bez çeşitleri; tüysüz, boyası akmayan bez, beyaz bez, ham bez, serigrafi bez olarak çeşitleri vardır. Emici özellikleri olan bezler endüstri alanında çoğu yerde kullanılmaktadır.

Genel temizlikte ve çabuk yıpranabilen yüzeyler için uygun ve yıpratmayan temizlik bezleridir. Yüksek emici özelliktedir. Pamuklu ve havlu çeşitleri vardır. Kumaş içeriğinde naylon maddesi bulundurmamalıdır. Suyu ve yağı hemen emen bezler ped olarak da adlandırılır. Yağ ve kimyasal madde temizliği için idealdir. Paketler halinde satılır. Parça bez alırken hangi alanlarda kullanacağımıza bağlı olarak satın alınmalıdır. Bezin leke barındırmaması önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı