Gündem

New York Times: Kış olimpiyatlarının Çin’e birçok olumlu etkisi oldu

New York Times’in websitesinde kısa süre önce yer alan habere göre, Beijing Kış Olimpiyatları için gerekli kayak atlamaları için yapılan Shougang Kayakla Atlama Platformu’nun inşasında çelik kullanıldı ve platformun üzerine yapay kar uygulandı. Kış olimpiyatlarının müsabaka alanlarını Beijing’e bağlayan yüksek hızlı bir demiryolu hattı inşa etmek amacıyla mühendisler dağlarda tüneller kazdılar. Yeni koronavirüs salgınını önleme ve kontrol etme çalışmaları kapsamında ilgili personel, her gün kış olimpiyatlarıyla ilgili kişilere nükleik asit testleri yapıyor.

Haberde, Beijing’de demiryollarına, karayollarına ve diğer altyapıya yapılan büyük yatırımlarla uzun süredir milyonlarca kişiye iş imkanı yaratıldığı ve ulaşım maliyetlerinin düşürüldüğüne yer verildi. 

Habere göre, Çin ayrıca 2022 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmanın getirdiği fırsatı kullanarak, özellikle Çin’in soğuk kuzeydoğu bölgesinde insanların tüketici harcamalarını artırabilecek kayak, curling ve buz hokeyi gibi kış sporlarına gösterdikleri kalıcı ilgiyi artırmayı arzu ediyor. Çin, kış olimpiyatlarının Beijing’i küresel bir kış sporları destinasyonu haline getireceğine inanıyor.

2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ve Kış Paralimpik Oyunları’nın Basın Merkezi Başkanı Xu Hejian, ” Beijing’in kış olimpiyatlarını başarılı bir şekilde organize etmesi, kentin ekonomik büyümesi üzerinde olumlu bir etki yaratıyor ve bu gelişme Beijing ekonomisinin yeni bir büyüme noktası haline gelecek.” dedi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -