Gündem

Metro Holding’ten haberlere ilişkin açıklama

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş, bağlı ortaklığı Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş hakkında medyada çıkan haberlere ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Karayolları Taşımacılık Kanunu kapsamı dışında taşımacılık yapılması hukuki açıdan mümkün olmamakla birlikte şirket politikalarımız gereği de kabul edilemezdir. Metro Turizm olarak hiçbir zaman yasal düzenlemeler dışında taşımacılık yapmadığımız gibi bünyemizde faaliyet gösteren tüm sözleşmeli araç ve işletmelerimiz için böyle bir olayın şüphesinin doğması halinde dahi derhal sözleşme ilişkisi sonlandırılmakta ve gelecekte de hiçbir ticari ilişki kurulmaması için gereken tüm önlemler alınmaktadır. Uzun yıllardır sektöründe lider olarak faaliyet gösteren Metro Turizm’e, doğruluğu araştırılmadan, sosyal medya aracılığıyla usulsüz yolcu taşımacılığı ve göçmen kaçakçılığı suçlamalarını itham ederek yapılan paylaşımların gerçeklikle bir alakası bulunmadığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı