Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme

Hakan Teymur

Meme büyütme ameliyatı adından da kısmen anlaşılacağı gibi iki nedenden dolayı yapılır; küçük göğüslere hacim kazandırmak ve düzensiz şekilli göğüsleri şekillendirmek için. Bu amaca iki şekilde ulaşılabilir; kendi yağ veya silikon protez kullanımı ile büyütme mamoplasti.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme büyütme ameliyatı; Ameliyathane şartlarında genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Normal şartlarda 1 ile 1,5 saat arası süren bir operasyondur. Meme ucu düşük olan kişilerde tek başına veya meme dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) ile birlikte yapılabilir.

Yağ dokusunun kendisi ile meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Kişinin kendi yağ dokusu ile yapılan meme büyütme ameliyatları; Küçük hacimli ama güzel bir şekle sahip memeler için genellikle tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde pelvis ve karın bölgesinden özel kanüllerle emilen yağ dokusu, temizlenip saflaştırıldıktan sonra özel kanüller aracılığıyla meme dokusuna enjekte edilir. Bu sayede dışarıdan herhangi bir yabancı cisim kullanılmadan meme hacmi kazandırılır. Öte yandan meme küçültme işlemleri de yapmaktayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu