Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin sıklıkla merak ettikleri sorulardan biri, bu operasyonun nasıl yapıldığıdır. Her ne kadar adından bahsederken cerrahi bir yöntem olarak bahsedilse de esasında meme büyütme operasyonu cerrahi denemeyecek kadar basit bir uygulamadır. Genel anestezi uygulanarak vücudun belirli noktalarından göğüs protezinin uygulanması ile işlem sona ermektedir. Ameliyat sonrasında birkaç gün boyunca memelerde ağrı olması sık görülen bir durumdur. Bu durumun yaşanmaması için doktor tarafından tavsiye edilen sık sutyenlerin kullanılması ve yüz üstü yatılmaması önem arz etmektedir.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Göğüslerinin mevcut ölçülerini küçük bulan ve bu durumun üstesinden gelmek isteyen kişilerin başvurmuş oldukları çeşitli yöntemlerin tamamına meme büyütme yöntemleri denilmektedir. Ancak bu kavramın özel bir kullanımı vardır ki o da göğüs büyütme ameliyatıdır. Göğüslerin istenilen hacme ve dolgun görünüşe sahip olması için yapılan cerrahi müdahale bu şekilde adlandırılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki büyütme işlemi esnasında yalnızca büyütme yapılmaktadır ve şekil bozuklukları ya da sarkık göğüsler için herhangi bir şey yapılamamaktadır. Bunlar da ayrı cerrahi operasyonların konusudur.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Daha ideal memelere sahip olmak amacıyla başvurulan bu yöntemde öncelikle kişi için uygunluk testi yapılmaktadır. Uygunluk testi sonrasında görüntüleme yöntemleri sayesinde kişinin memeleri dijital ortama aktarılarak üzerinde gerekli olan çalışmalar yapılmakta ve meme büyütme operasyonu planlanmaktadır.

 

Tüm bu süreç bittikten sonra kişiler genel anestezi ile uyutularak önceden hazırlanmış olan protezler yerleştirilmektedir. Büyütme protezlerinin vücuda yerleştirilebilmesi için üç noktadan müdahale edilmektedir. Bunlardan ilki koltuk altlarıdır. İkinci bir nokta olarak memelerin alt kısımlarından söz etmek mümkündür. Son olarak da meme ucu çevresinden yapılan basit bir müdahale ile protezler yerleştirilebilmektedir.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Meme büyütme operasyonu için net bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Bu konuda yaşanan rekabet ve sağlık kuruluşlarının sayısındaki fazlalık, fiyatların da değişken bir yapıda olmasına neden olmaktadır. Ancak meme büyütme yöntemine başvurmak isteyen kişiler fiyattan ziyade kaliteye odaklanmalıdır. Sırf uygun fiyatlı olduğu için bilinmeyen bir yerde bu operasyonu yaptırmak, istenilmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu konuda sağlık kuruluşlarından daha detaylı bilgi almak mümkündür.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Kadınların meme büyütme operasyonuna başvurmaları için çok farklı nedenleri vardır. Ancak bunlar arasında en yaygın olarak görülen neden estetik kaygılardır. Yapılan bazı araştırmalar, küçük memelere sahip olan kadınların özgüven eksikliği yaşadıklarını göstermektedir. Bu durumun üstesinden gelmek için de kadınlar genellikle göğüs büyütme operasyonlarına katılmaktadır.

 

 

 

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Daha hacimli memelere sahip olmak ancak bunun için ameliyat olmaktan çekinenler için alternatif bazı meme büyütme yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde acısız ve ameliyatsız bir şekilde meme büyütme olanağı vardır. Ancak bu yöntemlerin ömrü, cerrahi yönteme göre daha kısadır. Ameliyatsız büyütme yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu ve hidrofilik jel uygulamaları en yaygın görülen ve sık başvurulan yöntemlerdir.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Meme büyütme operasyonunun herhangi bir yan etkisi ya da riski bulunmamaktadır. Her ne kadar zaman zaman bazı karmaşık durumlar görülse de esasında genelleme yapılabilecek derecede bir riskten söz etmenin olanağı yoktur. Ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen önerilere eksiksiz bir şekilde uymak, iyileşme sürecinin kısalmasına ve istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişiler, riskler hakkında doktorlarından daha detaylı bilgi alabilirler.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen randevu alın.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı