Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu farklı teknikler kullanılarak yapılan operasyonlardan biridir.  Bu konuda 3 farklı teknik kullanılır. Ya göğsün alt kıvrımından kesilerek implant yerleştirilir veya kolun altından kesilir veya meme ucunun etrafından kesilerek implant yerleştirilir.

Kesi yapıldıktan sonra meme dokusu kaslardan ayrılır yani bağ dokusundan ayrılır.  Göğüs duvarının dış kısmında bulunan pektoral kas denilen bölgenin arkasında bir cep oluşturulur. Oluşturulan bu cebin içine meme implantı yerleştirilir ve bu göğüs ucunun arkasında ortalanır. İmplant yerleştirildikten sonra açılan kesi dikilerek kapatılır.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme operasyonları küçük memelere hacım kazandırmak için yapılır.  Daha düzgün ve estetik bir biçim verilir.  O da farklı teknikler de yapılır. Meme içine implant yerleştirilir veya kişinin kendi yağından alınarak o bölgeye enjekte edilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonlarında silikon implant kullanılır. Operasyon implantların meme dokusunun altına yerleştirilmesi ile yapılır. Bu protezlerin ölçüleri birbirinden farklıdır. Meme protez ölçüleri vücut ölçüleri ile kurulan orantı hesaplanarak seçilir.  Kadınların en fazla önemsedikleri ayrıntılardan biri güzel göğüslere sahip olmaktır.

Genellikle kadınlarda 2 mm arasında oran farklılığı bulunur. Bu durum gebelik sırasında ve veya emzirme sırasında oluşabilir.  Bazı kadınlarda bu durum doğuştan vardır.  Bütün bunların giderilmesi plastik estetik cerrahi alanına girer. Meme büyütme operasyonu genellikle bu durum sorun olduğunda yapılır.  Dolayısıyla bu operasyon 2 mm fark olan asimetriyi ayarlar.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Özellikle son yıllarda ideal yüz ölçüleri ve biçimi değişmiştir.  Günümüzde bişektomi adı verilen Hollywood yüzü de denilen yüz gençleştirme ameliyatında yüz hatlarının daha orantılı hale getirilmesi ve ifadenin daha keskinleştirmesi için yapılır. Bazı kişilerin yüz yapısı kiloları normal olsa da tombul kilolu görünür.

Bunun sebebi yanakların her iki tarafında bulunan yağ dokusudur.  Bişektomi operasyonunda bu yağ dokusu alınarak yüzün daha ince daha olması sağlanır.  Her iki yanakta bulunan yağ yastıkları kişiyi olduğundan daha kilolu ve tombul yanaklı gösterir.  Üçgen formda yüz biçimi ise tercihe bağlı olarak cerrahi operasyonla yapılmaktadır.

Bu operasyonda her iki tarafta ağız içinden kesi yapılarak yağ dokusu alınır ve yüz hatları inceltilir.  Kesi ağzın iç kısmından yapıldığı için herhangi bir iz kalmaz. Bu operasyon sonunda kişinin yüz hatları daha keskinleşir,  elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi operasyonu her iki yanakta bulunan yağ yastıkları alınarak gerçekleştirilir.  Yanakların inceltilmesi ile elmacık kemikleri ve çene daha ön plana çıkar ve yüz ters üçgen görünümü alır.  Daha keskin hatlara sahip bir yüz oluşur. Gerek yapısal gerekse yaşlanmaya bağlı olarak dolgun yanaklı olan kişiler sahip oldukları kilodan daha kilolu görünürler ve dolayısıyla bu operasyon yöntemini bu nedenle son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir.

Özellikle Avrupa ve Amerika’daki Hollywood yıldızlarının çok fazla yaptırdığı bişektomi operasyonu artık günümüzde birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir.  Bişektomi operasyonu öncesinde hekim hastaya nasıl bir ifadesi olacağını bunu fotoğraflarla gösterir. Kısa süreli bir operasyondur.  Yanakların iç kesiminden küçük kesi atılarak yağ yastıkları alınır ve operasyon tamamlanır.  Lokal anestezi altında da yapılan operasyon hastanın tercihine bağlı olarak genel anestezi altında da yapılmaktadır.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları önceden bilinmez. Doktor ile görüşmeden bu konuda herhangi bir fiyat belirlemek söz konusu değildir. Fiyat farklılığı birtakım faktörlere bağlıdır. Operasyonun hangi hastanede yapılacak olması,  anestezinin türü, operasyon yapılacak olan hekimin tecrübesi,  birlikte ameliyata girecek ekibin durumu gibi durumlar bişektomi fiyatları değiştirir. Dolayısıyla bu konuda en doğru bilgi hekimden alınmalıdır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı