Sponsorlu Bağlantılar

Lens

Lens

Kontakt lensler esas olarak kırma veya görme kusurlarını iyileştirmek için kullanılır. Bu kullanım alanı gözlük ve lazer cerrahisine alternatif olarak değerlendirilebilir. Yakını görememe (miyop), uzağı görememe (uzağı görememe), astigmatizm (net görememe) ve presbiyopi (yaşlılıkta yakın görememe) gibi göz kusurları kontakt lens takılarak iyileştirilebilir. Bazı kişilerde her iki gözdeki astigmat farklı olabilir. Çoğu durumda, kırma kusurunun çok farklı olduğu anizometropide gözlük kullanmak mümkün değildir. Bu nedenle, bu durumdaki kişilerin kontakt lens takması önerilir.

Kontakt lensler bazı göz ameliyatlarından sonra tedavinin bir parçası olarak kullanılır. Bu operasyonlardan sonra kontakt lens takılarak iyileşme sürecinin kısaldığı söylenebilir. Aynı zamanda ameliyat sonrası hastanın hissedeceği ağrı ve sızı minimuma iner.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı