Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılan Hazırlıklar

Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılan Hazırlıklar

Epilasyon uygulamaları kıl köklerinin fonksiyonlarını durdurmak amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir. Böylelikle kılların kökleri daha belirgin bir hal alarak işlemlerin başarısı artacaktır.

Epilasyon öncesinde başka herhangi bir hazırlık gerekmezken seans süresi, sıklığı ve uygulanacak olan epilasyon yöntemi uzman kişiler tarafından kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak belirlenir. İşlemlerin başarılı olması için steril ortamlarda FDA onaylı cihazlarla epilasyon işleminin yapılması gereklidir. Seanslara mutlaka atlanmadan katılmalı ve hasta süreci tamamlanana kadar devam etmelidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kağıthane lazer epilasyon acısız ve ağrı hissi oluşmadan işlemlerin yapılmasından dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilen kıl alma tekniklerinden en önemlisidir. Kıl yoğunluğu olan bölgedeki kıl köklerini tahrip ederek kişinin pürüzsüz bir tene kavuşmasında başarılı bir yöntem olmasından dolayı kadın ya da erkek fark etmeden herkesin tercih ettiği bir estetik işlem haline gelmiştir.

Temel amaç olarak benimsediği tüylere değil de kıl köklerini yok etmek için geliştirilmiş bir teknoloji olarak hayatımızda yer almaktadır. İşlemlerin tamamı acısız ve ağrısız bir şekilde kısa sürede tamamlanmakta ve kişi hemen gündelik hayatına dönebilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Gerekli olan ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra kişi epilasyon işlemlerine başlamaktadır. Uzman kişi kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak süreç ve yöntemler hakkında hastayı detaylı bir şekilde bilgilendirir.

Doğru yöntemin tercihi yapıldıktan sonra kullanılacak olan cihazdan çıkan lazer ışınları kıl köklerini tarayarak işlevlerini durdurmaktadır. Böylece seans sonlarında taranan bölgedeki kıllar dökülerek fonksiyonları durur ve bir daha oluşmamak üzere yok edilir. Pratik ve kısa süreli olan Levent lazer epilasyon uygulamaları kadın ya da erkek fark etmeden 12 yaş üzeri herkese güvenle uygulanabilir. Kurallara uyulması ve kaliteli cihazların uzman kişiler tarafından kullanılıyor olması halinde herhangi bir sağlık açısından riski barındırmayan güvenli bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Tıp alanında lazer ışınları günümüzde kılcal damar ve varis tedavilerinde tercih edilmektedir. Tıp alanında sağlanan başarılardan dolayı kıl alma tekniklerinden olan epilasyon alanında da kozmetik açıdan olumlu etkileri olmasından dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilecek lazer başlıkları mevcut olup her alanda başarılı sonuçları görülmektedir. Seanslar bölgelere ve kıl yapısına bağlı olarak değişiklik gösterse de genel olarak 6-12 seans arası etki etmektedir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Doğru cihazların ve doğru yöntemlerin belirlenmesi sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine neden olmaktadır. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak tercih edilen yöntemler ND YAG, Ruby, Diode ve Alexandrite lazer epilasyondur. ND YAG ve Ruby lazer epilasyon çok derinlere etki etmesinden dolayı acılı uygulamalar olup tercih edilmezler. Sarıyer lazer epilasyon işlemleri öncesinde 15 gün kadar kıllara dokunmamak ve seanslardan 3 gün önce tıraş edilmesi önem taşır.

Alexandrite ve Diode lazer epilasyon yöntemleri ise her cilt tipine uygun ve soğutma teknolojisi kullanılarak uygulandığı için günümüzde en sık kullanılan lazer epilasyon yöntemleridir. Cihazların FDA onaylı olması ve kişilere doğru yöntemlerin uygulanması oldukça büyük önem taşır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon işlemleri kişilere özel yöntemler kullanılarak ve süreç belirlenerek yapılmaktadır. Epilasyon fiyatları da bu bağlamda farklılıklar göstermektedir. Kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak yöntemler, seans süreleri ve sıklığı etki ederken aynı zamanda uzman kişinin deneyimi, cihazların kalitesi gibi etkenlerde fiyatların değişmesine neden olmaktadır. Bu nedenle ön görüşme yapılarak kıl ve cilt analizi yapılması önem taşır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı