Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için uygulanan bir yöntemdir. Lazer epilasyon ilk olarak 1997 yılında FDA tarafından onaylanmış bir uygulama olarak kullanılmaya başlanmıştır. İstenmeyen tüylerle mücadelede günümüzde tercih edilen bu yöntem için şişli lazer epilasyon merkezini ziyaret etmelisiniz. Lazer epilasyon uygulamaları alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında mükemmel sonuçlar vererek istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulur ve rahatlığın keyfini çıkarırsınız. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi uzman kadrosu ile olumlu sonuçlar için hizmet vermekte ve başarılı uygulamalar yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Günümüzün en büyük kolaylığı olarak karşımıza çıkan lazer epilasyon özellikle kadınların istenmeyen tüylerini yok etmek için uygulanan bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ile kişiler evde kendi yöntemleri ile tüy almayı bırakıp lazer epilasyon uygulamalarını kullanmayı tercih etmektedir. Kullanılan lazer ışığı kıl köklerine etki ederek kıl kökünde bir tahribata yol açmaktadır. Tamamen ağrısız olan bu yöntem ile kişiler istenmeyen tüylerinden ömür boyu kurtulmaktadır. Lazer yönteminde ağrı olmamasına rağmen hissedilmesi olası acıyı da yok etmek için soğutucu teknoloji geliştirilmiştir. Burun içi ve kulak içi de dahil olmak üzere istenen her bölgeye uygulanmaktadır. Uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi ve etkisini gösterebilmesi için hormonsal bir bozukluk yaşamıyor olması gereklidir. Uygulama yapılırken ve seanslar devam ederken bazı tüylerin kalınlaşıp çıkması uzmanlar tarafından normal kabul edilmektedir. Uygulama sonrası 2-3 gün içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır. Yapılacak olan alanın genişliğine bağlı olarak seans süreleri uzarken en fazla yarım saat içinde bitmektedir. Uygulamadan sonra bölgenin tahriş olmaması adına 48 saat tıraş edilmemesi, 24 saat sıcak su ile temas olmaması, bölgeyi güneşten korumak gibi konularda uzmanlar tarafından bilgiler verilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulama yöntemlerine göre 3 çeşide ayrılır ve doğru uygulamayı seçmek önemlidir. Doğru uygulama için uzman doktor tarafından lazer epilasyon öncesi kıl kökleri kontrol edilmelidir ve sonuca göre doğru tip lazer epilasyon yöntemi tercih edilmelidir. İlk olarak Diode lazer epilasyon yöntemi bulunur ve koyu tenli kişilerde dahi olumlu sonuçlar alınabilen bir yöntemdir. Cildin en derinlerine inerek lazer epilasyon yapılır ve diğer yöntemlere göre daha başarılıdır. Diğer bir yöntem Alexandrite lazer epilasyondur ve açık tenli cilt tiplerinde kullanılır. Tek farkı yüz ve boyun gibi ince tüy barındıran yerlerde kullanılması önerilmez. Son çeşidi ise ND Yang lazer epilasyondur ve çok koyu cilt tipleri için başarı göstermektedir. Lazer epilasyon için hangi yöntem olursa olsun siyah kıllar daha etkili sonuçlar alınmasına sebeptir.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon genel olarak 6 seans uygulama ile başarılı sonuçlar vermektedir. Yüz bölgesinde oluşan tüylerin yok edilmesi ve hormonal bozukluk sonucu oluşan tüylerde 10 seansa kadar ihtiyaç duyulabilir. Seans aralıkları olarak 2 ay ara ile yapılması önerilir. Bu süre yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonda 1 aya düşmektedir. Seans sayıları sonuç almaya göre değişiklik gösterse de tahmini ve tecrübelere dayanan süreler bu şekildedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları kişinin kıl ve kilo yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bağlı olunan ve uygulamayı yaptıracağınız il ve ilçe etkili de olsa asıl önemli olan nereye yapılacağı ve kişinin kıl yapısının nasıl olduğu ile ilgilidir. Lazer epilasyon 2020 fiyatları belirlenmiş olup konu ile ilgili uygulama yapılacak olan merkezden bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı