Sponsorlu Bağlantılar

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök hücreler insan vücudunda yer alan hücrelerin kökenini oluşturup birçok hastalığında tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olan cildin yıpranmasını önlemek, onarılmasını sağlayarak kişilerde genç bir görünüm elde edilmesini sağlamak için kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi yapılabilmektedir. Eskiden sadece kemik iliğinden alınarak yapılan kök hücre uygulamaları günümüz gelişen teknolojisi sayesinde birçok tedavi yöntemiyle yapılabilmektedir.

Kök Hücre Nedir?

İnsan vücudunda birçok işe yarayan farklı hücre tipleri bulunur. Kök hücreler ise tüm organ ve dokuların oluşumunu sağlayan ve temelini oluşturan hücrelerdir. Hastalanan bölgede doku onarımı ve yenilenmesini sağlamasından dolayı kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri günümüzde yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Kök hücreler anne karnında başlayarak doku ve organ gelişimini destekleyen yapı taşlarıdır. Teknoloji ve tıbbın gelişmesiyle kök hücreler sadece hastanın kendisinde değil nakil edilerek de farklı kişilerde hastalıkların tedavi edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Hastaya kök hücre nakli damar yolundan yapılabileceği gibi aynı zamanda direkt organa nakil sağlanarak doku onarımına yardımcı olmaktadır.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök hücreler sağladığı yararlara bakıldığında birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamalarında da oldukça başarılı bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamalarında 4-6 hafta kadar bir süre kişiden alınan kök hücrelerin çoğaltılıp nakledilmesi için laboratuvarlara gönderim süreci vardır. Çoğalan hücreler hastaya enjeksiyon yoluyla nakledilerek cildin olduğundan genç bir görünüm kazanmasına, dokuların yenilenmesine ve doku onarımı yapılmasına yardım eden bir tedavi yöntemidir. Tedavi 2-3 hafta arayla 3 kez uygulanarak 2. Uygulamadan sonra etkisi görülüp 1 yıl kadar artarak devam eden bir kalıcılığı vardır. 1 yıl sonunda dilerse kişi uzman hekim kontrolünde belirlenen sürede kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamasını tekrarlayabilir.

Kök Hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücrelere hangi hastalığın tedavisinde kullanılması gerektiğine göre farklı tedavi yöntemleri seçilebilen alternatif tedavilerde kullanılır. Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileri damardan yapılabildiği gibi geçmişte kemik iliğinden alınan kök hücrelerle yapılmaktaydı. Farklı cilt gençleştirme yöntemlerinin başında botoks, cilt germe, cerrahi ve cerrahi olmayan tedaviler yer alır. Kişinin isteği ve beklentisine bağlı olarak yapılan estetik işlemlerde en etkili olan kök hücre ile cilt gençleştirme tedavileridir.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücrelerle yapılacak olan tedavilerde fiyatların nasıl belirlendiği önem taşır. Kök hücre tedavilerinde hastanın genel durumu ve beklentileri göz önüne alındığında kişiye özel tedavi planı oluşturmak için mutlaka muayene olunması ve uzman hekim görüşü gereklidir. Hastanın cildindeki problemlerin seviyesi ve nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği kök hücre tedavi fiyatlarını etkileyen etmenlerdendir. Kök hücre tedavilerinin cerrahi olup olmaması, istenilen tedavi yanında farklı bir estetik işlem yapılıp yapılmaması fiyatları oldukça etkilemekte ve kişiye özel plan yapılmasına neden olmaktadır.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Fiyatları

Ameliyatsız gerçekleştirilen cilt gençleştirme uygulamalarında cerrahi işlem olmadığından dolayı ağrısız ve acı hissetmeden yapılan uygulamaların talepleri daha fazla olmaktadır. Cilt gençleştirme uygulamalarında uygulama yapılacak olan merkezin ve uzman kişinin deneyimi fiyatları etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Bu nedenle iyi araştırma yapılması ve kişilerin fiyatlar hakkında net bilgi alması adına ön görüşme yapılması önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın durumu, ciltte meydana gelmiş sorunlar gibi etkenler tedavinin seyrini değiştirirken cilt gençleştirme fiyatlarının da farklı olmasına neden olacaktır. İyi karar vermek ve etkili sonuçlar almak için cilt analizi önem taşır.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı