Gündem

KMH Nedir

Kredili mevduat hesabını kullanarak otomatik ve düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sistem sayesinde fatura ve kredi geri ödemeleri gecikmeden tamamlanıyor.

KMH nedir? Kredili mevduat hesabı, limitini kendiniz belirlediğiniz belirli tutarda harcama yapabildiğiniz bir hesap türüdür. Kredili mevduat hesabı, herhangi bir mevduat hesabıyla birleştirilebilir. Ek hesap adıyla bilinir. Hesabınızda para bulunmadığı zaman, KDH daha önceden belirlenen limitler para çekmenizi sağlar. Bu sistem üzerinden çekilen nakit avanslar kredi kartına göre çok daha düşük oranlıdır.

KMH üzerinden çektiğiniz parayı mutlaka zamanında ödemelisiniz. Aksi durumda bankalar yasal süreci başlatacaktır. Ayrıca ödeme yapılmadığı zaman aynı bankada kredi kartınız bulunuyorsa bu karta bloke getirilir.

Kredili Mevduat Hesabı Hangi Durumlarda Kullanılır?

kmh nedir ? nerelerde kullanılır? Kredili mevduat hesabının acil durumlar dışında tercih edilmemesi gerekir. KDH üzerinden yapılan alışverişler size yüksek bir faiz oranıyla geri dönecektir. Bu nedenle standart harcamalarınızda kredi kartı kullanmanız gerekir. Kredili mevduat hesabı hem yüksek faizli hem de sert yaptırımlarla donatılmıştır.

Kredili Mevduat Faizi Nasıl Hesaplanır?

KDH faizleri yüksek olması nedeniyle başvuru gerçekleştirmeden önce mutlaka faiz oranlarını incelemeniz gerekir. Böylece harcamalarınızın planını en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  KMH nedir? Avans hesabı adıyla bilinen KMH, özellikle ay sonunda para bulmakta zorluk yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Günlük alınan paralar sizleri çok fazla zorlamayacaktır. KMH’ı maaşınızı aldığınız bankadan talep ettiyseniz bu miktar maaş yattığı zaman sizden alınacaktır. Kredili mevduat sistemleri konusunda merak ettiklerinizden çok daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu