Sponsorlu Bağlantılar

Kıble Bulma Sitesi

Kıble Bulma Sitesi

İslam toprakları ve Müslüman olan bireylerin yerine getirmesi gereken belli başlı ibadetler bulunmaktadır. Bu ibadetlerin en başında ise namaz gelmektedir. Namazında kendi içerisinde belli başlı şartlı bulunmaktadır ve bu şartların en başında düzgün bir kıble gelmektedir. Namaza başlayan bir kişinin, düzgün bir şekilde kıblesini ayarlaması ve namaza o şekilde başlaması gerekmektedir.

Namaza başlamadan önce eğer bilinmiyorsa kıble bulma işlemi gerçekleştirilir. Bunun için hazırlanmış olan siteler mevcuttur. Bu sitede, tüm dünya ülkelerine uygun şekilde kıbleler bulunuyor. Bulunduğu şehrin kıblesini merak eden kişiler için hazırlanmış olan web sitesi, kıble nerede diye merak eden kişilerin sorusunu yanıtlıyor. Her şehrin kıblesi, web sitesinde harita üzerinde gösteriliyor.

Türkiye İllerine Göre Kıble

Türkiye topraklarında kıblesini bilmeyen kişiler için kıbleyi bul uygulaması ile web sitesi, kıble bulma hizmeti veriyor. Türkiye illerinde merak edilen kıbleleri, kıble arayan kişilere web sitesi gösteriyor. Web sitesi sayesinde kişiler, doğru bir şekilde namazlarını kılabiliyorlar. Düzgün bir şekilde kıbleyi bulmak isteyen kişiler, web sitesini kullanabilirler.

Dünya Ülkelerine Göre Kıble

Web sitesi, tüm dünya ülkelerinin de kıblesini, kıble arayan kişilere gösteriyor. En doğru şekilde kıble hizmeti sunan web sitesi, bütün dünya ülkelerinin de kıblelerine kolay bir şekilde erişim sağlıyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun, kıbleyi merak eden herkese, web sitesi en doğru kıble bulma hizmeti sunuyor ve kişilerin doğru ibadet yapmasını sağlıyor.

Kaynak: Kıbleyi Bul Uygulaması

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı