Gündem

Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Ve Mutluluk Çubuğu

 

 

Tıp dilinde erektil disfonksiyon olarak tanımlanan sertleşme sorunu çok sayıda erkeğin mustarip olduğu bir sorundur. Cinsel birleşme sağlamak için yeterli düzeyde sertliğin sağlanamaması veya sağlanan sertliğin yeterli sürede sürdürülememesine verilen bir isimdir. Sık karşılaşılan bu sorun genel olarak 40 yaşın üzerinde olan her iki erkekten birinde görülmektedir.

 

Sertleşme Bozukluğu

 

Erkeklerde zaman zaman sertleşme sorunu yaşanması endişelenecek bir durum değildir. Fakat sürekli olarak yaşanan bir sorun halini aldıysa, cinsel hayatı etkiliyorsa, kişinin ilişki sorunları ve özgüven sorunları yaşamasına neden olabilir. Sertleşme bozukluğu aynı zamanda diyabet, kalp rahatsızlıkları gibi tedavi edilmesi gereken bazı sorunların habercisi de olabilmektedir. Kalp hastalıklarında da ortaya çıka sertleşme sorununa bireyler kalbe zarar vermeyen sertleştirici yöntemleri aramaktadır. Sertleşme sorunu kalp problemlerinin yanı sıra çok sayıda farklı nedenler ile ortaya çıkabilir.

 

Sertleşme Sorunun Nedenleri

 

Sertleşme sorununa neden olan birçok fiziksel sebep bulunmaktadır. Bunlar:

 

-Omuriliği veya pelvik bölgeyi etkileyen ameliyatlar

-Prostat kanseri ya da büyüyen prostat bezi

-Alkolizim

-Madde bağımlılığı

-Tütün kullanımı

-MS hastalığı

-Parkinson hastalığı

-Obezite

-Metabolik Sendrom

-Diyabet

-Yüksek tansiyon

-Yüksek kolesterol

-Kan damarlarında tıkanıklık

-Kalp hastalığı

 

Ereksiyonun sağlanmasında fiziksel faktörlerin yanı sıra cinsel heyecan ve duygular ile tetiklenen beyinsel faktörlerde bulunmaktadır. Fiziksel nedenlerle birlikte anksiyete, depresyon ve buna benzer diğer ruh sağlığı sorunları, stresli yaşam ve partnerle yaşanan ilişki sorunları da sertleşme problemine neden olmaktadır.

 

Sertleşme Probleminde Tedavi Yöntemleri

 

Sertleşme sorununda öncelikle altta yatan nedene yönelik olarak tedavi yapılır. Herhangi bir hastalık var ise önce bu hastalık tedavi edilmeye çalışılır. Sertleşme sorunu için hekimler verdenafil, taladafil, sildenafil içeren ilaçları reçete edebilir. Bu tür ilaçlar penisin kan akışını hızlandırır ve sertleşmeyi sağlar. Fakat bazı durumlarda ilaçlar fayda sağlamaz. Bu noktada mutluluk çubuğu gibi tedavi yöntemleri devreye girmektedir.

 

Mutluluk Çubuğu

 

Mutluluk çubuğu tıbbi tedavilerin ya da doğal tedavilerin sertleşme sorununu gidermediği durumlarda değerlendirilmesi gereken bir kalıcı tedavi yöntemidir. Penisin içerisinde yerleştirilen bu çubuk sayesinde anatomik olarak penisin sertleşmesi sağlanır. Sertleşme sorununda ameliyattan önce birçok farklı tedavi kullanılır.

 

Ameliyat dışındaki bu yöntemlerin kişinin sorununu çözme noktasındaki yetersizliğinde başvurulan bir yöntemdir. Ameliyat sonrasında hem mutluluk çubuğu takılan kişi hem de partnerinde memnuniyet oranı oldukça yüksek olan bir tedavi yöntemidir. Dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan ve kişinin cinsel hayatını yeniden özgürce yaşamasını sağlayan bir kalıcı tedavi yöntemidir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu