Ekonomi

HUB Girişim’den pay satışı

HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, iştiraki Udentify Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş’deki pay satışına ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

”İştirakimiz Udentify Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş’de (Udentify) şirketimizin sahibi olduğu D Grubu 7363 adet nama yazılı toplam 7.363 TL nominal değerdeki payın tamamı Netcad Yazılım Anonim Şirketi’ne (Netcad) devri 23.08.2021 tarihinde KAP’ta açıklanmıştı. Bu açıklamamız ile ilgili yatırımcılardan gelen sorular üzerine işbu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 2020 yılında şirket yönetimi tarafından faaliyetlerin stratejik bir ortaklık kurularak sürdürülmesi kararı alınmış ve bu doğrultuda Netcad ile görüşmelere başlanmıştı. Udentify’in kurucusunun geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu ara verilen görüşmelere 2021 yılında tekrar başlanmış, şirketimiz ve diğer pay sahipleri tarafından yürütülen müzakereler sonucu, alanında pazar lideri olan Netcad ile tüm pay sahipleri arasında bir pay devir sözleşmesi yapılmasına karar verilmiştir. Pay devir sözleşmesine göre Udentify’in şirket değeri en geç 42 aylık süre içinde sözleşme kapsamında belirlenen aylık performans kriterlerinin gerçekleşme durumuna göre ve en fazla 360.000 ABD dolarını geçmeyecek bir tutarda belirlenecek olup, belirlenecek şirket değerine göre de payların nihai satış fiyatı oluşacaktır. Aylık performans kriteri, Udentify’in müşterilerinden elde edeceği aylık tekrar eden gelir olarak belirlenmiş olup konuyla ilgili gelişmeler oldukça gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı