Sponsorlu Bağlantılar

Gözlük Takma Nedenleri Nelerdir?

Gözlük Takma Nedenleri Nelerdir?

Gözlük takmak yaygın bir uygulamadır. Gözlük taktığınızda görme düzeltmenin faydalarından yararlanabilir ve zorlanmadan okuyabilirsiniz. Gözlük takmak ayrıca ek bir avantaj sağlar – gözlerinizi UV ışığından, tozdan ve ortamdaki diğer zararlı maddelerden koruyabilir.

Yüz Şeklinize Uygun Numaralı Gözlük Nasıl Seçilir?

Toptan Gözlük seçerken unutulmaması gereken en önemli şey, yüz şeklinize uygun doğru reçeteyi almanız gerektiğidir. Bu yazıda, farklı yüz şekillerine ve onlar için hangi numaralı gözlüklerin en iyi olabileceğine bakacağız.

Çerçevelerinizi seçmenin ilk adımı, yüz şeklinizin ne olduğunu bulmaktır. Üç ana yüz şekli vardır: yuvarlak, kare ve oval. Hangi şekle sahip olduğunuzu belirledikten sonra, ona en uygun çerçeveyi seçme zamanı.

Yuvarlak yüzler:

Yuvarlak bir yüz, geniş bir alına ve güçlü bir çene çizgisine, ancak daha dar bir çeneye ve elmacık kemiklerine sahiptir. Yuvarlak yüzlerle iyi uyum sağlayan çerçeveler, ince saplı veya büyük lensli dikdörtgen şeklindedir. Yükseklik eklemek istiyorsanız, bir havacı güneş gözlüğü veya çerçevenin alt yarısında biraz daha geniş bir merceğin üstünde dikdörtgen bir merceği olan büyük boy bir çerçeve seçin (örneğin: kaplumbağa kabuğu).

Optik Çerçeve Nedir

Optik çerçeve, kullanıcıya bilgi göstermek için dijital bir ekran kullanan bir gözlük türüdür. Ekran genellikle çerçevenin yan tarafında bulunur ve doğrudan gözün önünde değildir, bu da dürbünle sağlanana benzer daha geniş bir görüş alanı sağlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu