Gündem

Gliserin Nedir

Son zamanlarda en çok duyulan ürünlerden biri de gliserindir.

Gliserin bir nevi ham madde olarak kullanılır. Çeşitli ürünlerle birleştirilerek hem sağlık hem de gıda sektöründe yer alır. Peki gliserin nedir ve hangi amaçlarla kullanılır? Öncelikle gliserin karbon, oksijen ve hidrojenden meydana gelen bir tür bileşiktir. Alkol içerikli olduğu söylenmektedir. Tadı tatlıdır. Ancak rengi ve kokusu yoktur.

Gıda ve sağlık alanında pek çok üründe bulunmaktadır. Tatlandırıcı olarak kullanılır. Özellikle diyabet hastalarının tatlandırıcısı olarak bilinir. Gıda sektörünün yanı sıra sağlık sektöründe de pek çok alanda bulunur. Diş macunundan öksürük şurubuna kadar pek çok ürün içerisinde gliserin bulunmaktadır. Ağız gargarası da bu ürünler içerisinde sayılabilir.

Çeşitli kilolarda kimyaciniz.com adresinden alınabilir. İhtiyacınıza göre hangi ölçüde almak istiyorsanız karar verebilir ve kısa süre içerisinde sipariş edebilirsiniz. Bitkisel ya da hayvansal içerikli olan bu ürün sitede genellikle bitkisel içerikli olarak bulunmaktadır.

Gıdaların korunmasında ve nemlendirici olarak da tercih edilir. Bazı bitki yapraklarını korumak için de kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu