Gündem

Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri nasıl şekilleniyor. Bu sezon hangi gelinlik türleri moda ve hangi gelinlikler demode oluyor sorularının cevabını açıklayacağımız bir yazı.

Gelinlik kadınlar için şüphesiz en önemli detaydır. Kusursuz bir düğünün en önemli unsuru kusursuz bir gelindir. Gelin için de gelinliğin doğru seçilmesi ve konsepte uygun olması çok önemlidir.

Yılın öne çıkan gelinlik modellerine baktığımızda sadeliğin ön plana çıktığını görüyoruz. Geçmişte çokça kullanılan; inciler, taşlar ve işlemeleri bu sezon gelinliklerde daha az görüyoruz.

Doğalın moda olmaya başladığı günümüzde daha çok sade ve şık aynı zamanda da zarif modeller ön planda. Bu yüzden de çok kabarık modeller artık demode oldu.

 

Gelinlik Çeşitleri

Gelinlik seçeceğinizde seçeneklerinizi daraltmak ne istediğinizi bilerek yola çıkmak son derece önemlidir. Zira bu durum kafa karışıklığınızı önleyecek ve aynı zamanda sizlere doğru kararı vermekte faydalı olacaktır. Peki gelinlik çeşitleri nelerdir?

 

Balık Model Gelinlik

Balık model gelinlik, üstten dize kadar komple vücudu saran ve daha çok uzun boylu ve zayıf hanımların tercih etmesi gereken tarzdaki gelinlik modelidir. Sadelik ve zarafet denilince şüphesiz ilk akla gelen balık modeldir. Ancak balık model gelinlik için geniş basen ve kalçalara sahip olmamak ve belinizin ince olması aynı zamanda da göbeğinizin düz olması gerekir.

 

Prenses Model Gelinlik

Prenses model de hanımlar arasında çok tercih edilen bir modeldir. Belden itibaren kabarık olan bu model hemen her vücut tipine uyum sağlayabilecek yapıda bir modeldir. Özellikle de orta boy ve kısa boya sahip hanımlar ile basen ve göbek problemi olan hanımlar prenses model gelinlikleri tercih edebilirler.

 

Retro Gelinlik Modelleri

Retro gelinlik modelleri de son beş yıldır ortalama oldukça revaşta. Özellikle de romantik modellerden hoşlanan hanımların ilk tercihi Retro gelinlik modelleri oluyor. Retro gelinlik modasında kasnaksız ve kabarık olmayan modelleri görüyoruz. Eğer salon düğünü gibi bir düğün düşünmüyor iseniz bu tip gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinlik modelleri bildiğiniz üzere artık eskisi kadar tercih edilmese de hala bu modeli kullanmak isteyen hanımlar elbette bulunuyor. Bu model genellikle tam belden itibaren bir anda ve çokça kabaran bir modeldir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı