Gündem

Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsü açılış törenine katıldı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Rahmetli Özal, ülkesinin güçlenmesi ve kalkınması için gayret sarf etmiş samimiyeti dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş büyük bir siyasetçidir. Merhum Özal gibi vatanperver devlet adamlarından devraldığımız hizmet sancağını çok daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bugün ülkemizin medarıiftiharlarından olan Ilısu Projemizi, Hasankeyf-2 Köprüsünü hayata geçirmenin bahtiyarlığına yaşıyoruz.

Batman Hasankeyf Gercüş Midyat yolu üzerinde inşa ettiğimiz bu köprüyle ülkemize gurur verici bir yatırımı da kazandırmış oluyoruz. Hasankeyf-2 Köprüsü 1001 metrelik mesafesiyle ülkemizin en uzun köprüleri arasında yer alıyor.

Yatırım tutarı 439 milyon lirayı bulan bu köprü su altında kalan Batman Midyat yolunun, dışında inşa edilen Hasankeyf’in yeni merkezi ile olan irtibatını da sağlayacaktır.

Açılışını yaptığımız proje ile zamandan ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir.

Batman Mardin ve Habur Sınır Kapısı arasındaki bağlantıyı sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretini çarpan etkisi olacaktır.

Emek sahiplerinin her birine teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Bizde, bu anlayışla ülkemizin dört bir yanına eserlerimizle yatırımlarımızla hizmetlerimiz bulunuyor.

Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye uğraşıyoruz.

Attıgımız her adımda bölücü örgüt ve uzantılarını karşımızda bulduk.

Hizmetleri de çoğu zaman terör örgütleri destekçilerine ve muhalefetiyle önümüze tıkamaya çalışan kifayetsizlere rağmen hayata geçiriyoruz.

Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki projelerimizde zorlu arazi şartlarının yanında bölücü terör örgütünün sabotajları ile de uğraşıyoruz.

Batmanlı Mardinli Hakkarili Şırnaklı Diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler. Mesela yol yaptık rızkının peşindeki işçileri katlettiler.

19 yılda şehirlerimiz arasındaki gelişmişlik farklarını giderme yönünde attığımız her adımda bölücü örgüt ve siyasi uzantılarını daima karşımızda bulduk araçlarını kaybetmemek uğruna her türlü alçakla imza attılar.

Gencecik öğretmenlerimizi şehit ettiler. Kütüphane kurs yurt gençlik merkezi yaptık ateşe verdiler yakıp yıktılar.

Bölgeye yatırım getiren işadamlarını baskıyla yıldırmaya çalışıyorlar.

Milletimizin vergileriyle alınan belediye araçlarının hizmet vermek yerine sokaklara çukur hendek açmak için kullandılar.

Ulaştırma alanında Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık. İktidara geldiğimizde ülkemizde sadece 6100 kilometre bölünmüş yol varken 28200 kilometreye çıkardık.

Ulaştırma yatırımları noktasında bugüne kadar 932 milyar lira kaynak kullandık.

Hatırlayın bir dönem bizim insanlarımız yurtdışındaki yollara otobanlara köprülere hayranlıkla bakardı özellikle gurbetçilerimiz ülkemize geldiklerinde Avrupa’daki imkanlardan övgüyle bahsederdi.

İnsanlarımız çoğu zaman tedavi için üniversite eğitimi iş aş bulmak için Avrupa’ya Amerika’ya gitmek zorunda kalırdı.

Bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. Yabancılar Türkiye’ye geldiklerinde bizim yollarımıza köprülerimize tünellerimize havalimanlarımıza bakıyor, sağlık hizmeti için artık bizim vatandaşımız yurt dışına gitmiyor.

Türkiye’nin koronavirüs salgını mücadelesi hem Dünya Sağlık Örgütü hem de batılı basın yayın organları tarafından örnek gösteriliyor.

2020-2021 döneminde 2020 yılını %1,8 gibi önemli bir büyüme oranı ile kapattık. Türk ekonomisine dair karamsar senaryolar çizen uluslararası kuruluşlar bu tablo karşısında rakamlarını düzeltmeye güncellemeye başladı.

Sanayi üretiminde her ay yeni rekorların haberlerini alıyoruz. Mart ayında ihracatımız geçen yılın mart ayına göre %42,2 artışla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatı olan 18,9 milyar dolara ulaştı.

İnşallah 2021 senesinin ülkemiz ve milletimiz için bir şahlanış yılına dönüştüreceğiz.

Tüm umutlarını Türkiye’nin tökezlemesine ülkemizin kaosa ve krize sürüklenmesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz.”
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı