Ege Endüstri’den İzmir Serbest Bölge Müdürlüğüne başvuru

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş, İzmir Serbest Bölge Müdürlüğüne başvuru yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Serbest bölgelere ilişkin yasal düzenlemeler ve bu düzenlemelerle ortaya konulan prosedürler çerçevesinde, serbest bölgede yatırım yapmak üzere yer kiralayacak firmaların içeriği Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğünce belirlenen ve yatırıma ilişkin tahmini rakamları ihtiva eden bir müracaat formu ile istenilen diğer belgelerin İzmir Serbest Bölge Müdürlüğüne ibraz edilmesi, müdürlükçe uygun görülmesi halinde verilen faaliyet ruhsatı ile ESBAŞ Ege Serbest Bölge Kurucusu ve İşleticisi A.Ş ile kira müzakerelerine başlanılması ve kira sözleşme akdedilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda faaliyet ruhsat başvuru formu ve istenilen diğer evrak İzmir Serbest Bölge Müdürlüğüne bugün sunulmuştur. Faaliyet ruhsat başvuru formunda yer verdiğimiz bilgiler özetle şöyle:
Kiralanmak üzere 60 bin metrekarelik bir alan için talepte bulunulmuştur. Bu büyüklükte bir alanın kiralanması halinde inşaat taban alanının 35 bin metrekare toplam inşaat alanının 50 bin metrekare olması düşünülmektedir. Başvurumuzda 45 yıllık bir süre için faaliyet ruhsatı verilmesi talep edilmektedir. Toplam yatırım süresi 3 yıl, toplam yatırım tutarı 50 milyon ABD Doları olarak belirtilmiştir. Faaliyet ruhsatının alınması ve kira sözleşmesinin imzalanmasından sonra yatırım detayları netleşecek olup, yatırımcılarımıza ayrıca bilgi verilecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı