Ekonomi

Efeler Çiftliği’nin SPK başvurusuna onay

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi’nin kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşmesinin tadiline ilişkin SPK’ya yaptığı başvuru onaylandı.

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş’nin (Efeler Çiftliği) kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşmesinin tadiline ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığını 19.01.2021 tarihinde duyurmuştuk. Başvurumuz SPK’nın 19.03.2021 tarih ve E-29833736-110.03.03-3759 sayılı yazısı ile onaylanmıştır. Söz konusu onayın alınması ile beraber halka arza ilişkin hazırlıklara başlanmıştır. Bilindiği üzere 13.10.2020 tarihinde İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş Tarım Hayvancılık ve Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Efeler Çiftliği’ne %16 oranında ortak olmuştur. Yapılan bu ortaklığın Efeler Çiftliği’nin kurumsallaşmasına olumlu katkıda bulunması ve finansal ve operasyonel anlamda mevcut standartları daha da iyileştirmesi beklenmektedir. Tüm bu olumlu etkilerin sonuçlarının somut biçimde önümüzdeki bir yıllık dönem içerisinde alınması ile beraber 2022 yılının başında halka arzın yapılması planlanmaktadır.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı