Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu çok kısa sürede pratik olarak yapılan işlemlerden biridir.  İnce dudak yapısına sahip olan veya dudaklarında hacım kaydı olan herkes dudak dolgusu yaptırabilir. Bazı durumlarda dudağın yalnızca kırmızı olan bölgesine yapılırken bazı dudaklarda da sadece dudak konturu biçiminde derinin birleştiği bölgeye çerçeve biçiminde yapılır.

Buna hastanın beklentileri ile hekimin önerileri doğrultusunda karar verilir.  İşlemden sonra son derece diri genç ve çekici dudaklar ortaya çıkar. Dudak dolgusu fiyatları da bu genç görünümü destekler.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu fiyatları konusunda araştırma yapan kişilerin sıklıkla merak ettikleri bir diğer soru da dudak dolgusunun ne kadar kalıcı olup olmadığıdır. Dudak dolgusunda kalıcı uygulamalar çok fazla tercih edilmez, çünkü kalıcı dudak dolgu uygulamalarında reaksiyon oluşma riski çok yüksektir.  Dudak ayrıca sinirlerin ve hassasiyetin en yoğun olduğu bölge olması sebebiyle dudağı zarar verme riski de oluşur.

Yapılan dudak dolguları maksimum 1 yıl gibi bir süre kullanım olanağı sağlar. Dudak dolgusu uygulaması dermatolog veya plastik cerrah hekimler tarafından yapılmalıdır. İlk muayenede dudaklara ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağına nasıl bir şekil verileceğine karar verilir.

Estetik ve hacimli dudaklara sahip olmanın temel koşullarından biri uygulamayı yapacak olan hekimin tecrübesi ve deneyimidir. Dudak dolgusu fiyatları ile her zaman etkileyici görünmek mümkün oluyor.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Doğal yapısı gereği hassas ve sinir sonlanmalarının bulunduğu bölgedir. Dudak dolgusu uygulamasında sınırlı uyuşturma yapılarak işlemin gerçekleşmesi hasta açısından daha konforlu olur. Genellikle dudak dolgusunda lokal anestezi kullanılır ve enjeksiyon biçiminde yapılır. Dudak dolgusu fiyatları sayesinde günümüzde estetik cerrahi bir hayli ilgi çekiyor. Dudaklar

Enjeksiyon kullanılarak yapılan lokal anestezi sonrasında hiyalüronik asit veya diğer dolgu maddeleri kullanılarak hekimin belirlediği bölgelere dolgu maddesi enjekte ederek dudağa biçim vermesi sağlanır.

Dudak dolgusu öncesinde ilk muayenede hasta ile hekim karşılıklı bu konuda görüşür ve hastanın beklentileri ile doktorun önerileri dikkate alınarak işlem gerçekleştirilir. İnce uçlu iğne ve kanül kullanılır ve işlemden sonra oluşan morarmalar birkaç saat sonra kendiliğinden geçer.  Dudak dolgusu fiyatları konusunda oldukça iyi alternatifler olması kişileri bu yönde tedavi olmaya itiyor.

Burun Dolgusu Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu burunda hafif estetik sorunların oluşması durumunda yapılan uygulamalardan biridir. Dolgu malzemesi kullanılarak yapılır. Burun dolgu malzemesi olarak genellikle hiyalüronik asit kullanılır ve bunun içinde aynı zamanda vitaminler bulunur.

İşlem oldukça kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir. Dudak ve burun arasında var olan sorunlar ortadan kaldırılır ve yüze genel anlamda estetik bir görsellik kazandıracak bir burun şekli oluşturulur.

Burun dolgu uygulaması genellikle rinoplasti operasyonu yaptıran hastalarda daha sonra oluşan asimetrilerin giderilmesi ve çökme olması durumunda yapılan uygulamalardan biridir. Ancak burun dolgusu tecrübeli hekimler tarafından yapılması tercih edilmelidir. Bununla birlikte burun dolgusu fiyatları da farklılık gösterebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları ve diğer dolgu uygulamaları için fiyatlar yıllık olarak güncellenir.  Bu konuda farklı fiyatlarda yapan merkezler bulunabilir. Ancak bu estetik uygulama olmasının yanı sıra sağlık açısından son derece önemli işlemlerden biridir.

Tecrübeli ve bu konuda deneyimli hekimlerin tercih edilmesi aynı zamanda bu işlemin yapılacağı estetik merkezinin tercih edilmesi çok önemlidir. Burun dolgusu ameliyatsız kısa sürede gerçekleşen işlemlerden biridir. Dolayısıyla hasta açısından hiçbir risk oluşturmaz.

Burun dolgusunun en önemli avantajlarından biridir genellikle tek seansta işlemin tamamlanmasıdır.  Dolayısıyla hasta rahatlamış ve psikolojik olarak özgüven sorununu halletmiş olur. Burun dolgusunun bir diğer avantajı ise rinoplasti ameliyatından çok daha uygun ve düşük maliyetli bir uygulama olmasıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu kişilerde gerek yaşa bağlı gerekse cilt yapısına bağlı olarak gelişen gözaltı problemlerini ortadan kaldıran uygulamalardan biridir. Tek seansta yapılan işlemdir. Ancak bazı durumlarda iki seansta da yapılabilir. Işık dolgusu ilk seanstan itibaren etkisini gösterir ve gözle görülür bir aydınlık fark edilir.

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasından sonra hafif bir morarma ve kızarıklık oluşsa da bu birkaç saat veya 1 gün sonra tamamen kendiliğinden ortadan kalkar. Gözaltı ışık dolgusu fiyatları ise birçok bakımdan uygundur.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı