Gündem

Doha dünyanın en güvenli ikinci şehri

431 şehirde güvenliği izleyen endeks, bir yandan ülkenin olağanüstü güvenlik ve emniyet seviyesini yeniden teyit ederken, diğer yandan iş ve tatil amaçlı seyahat eden ziyaretçilerin; ödüllü konukseverliğin, iş dostu ortamların ve hizmette mükemmelliğin tadını çıkarabileceği, arzu edilen bir şehir olarak Doha’nın itibarına güç katıyor.

Katar, 2020 yılında Numbeo Global Endeksi’nde birinci sırada yer alarak dünyadaki en güvenli ülke konumunu korumuştu. Sıralamaya göre ülke son beş yıl içinde üçüncü kez dünya genelinde en güvenli destinasyon olarak belirlendi.

Katar Ulusal Turizm Konseyi Operasyon Direktörü Berthold Trenkel şunları söyledi: “Uluslararası ziyaretçilerimize sunulan hizmetleri iyileştirmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Doha’nın bu yıl dünyanın en güvenli ikinci şehri olması ve ülkenin geçen yıl dünyanın en güvenli ülkesi olma konumunu koruması, Doha ve Katar’ı gerek ziyaretçilerimiz gerekse sakinlerimiz için dünyanın en misafirperver yeri haline getirmeye katkıda bulunan kurumların yaptıkları çalışmaların bir göstergesidir. “

Katar’a, altı kıtada 160’tan fazla ana noktayı Doha’ya bağlayan ulusal havayolu Qatar Airways ile dünyanın her yerinden kolayca erişilebiliyor. Ek olarak, Katar’ın vize muafiyet sistemi, 80’den fazla ülkenin vatandaşlarının ülkeye vizesiz giriş yapabileceği anlamına geliyor ve bu da Katar’ı dünyadaki en açık ülke yapıyor.

Katar, ödüllü havayolu Qatar Airways’den, en son güvenlik görüntüleme teknolojisi ve güvenlik kontrol noktalarında gelişmiş temassız teknolojiye sahip Hamad Uluslararası Havalimanı’na kadar her ziyaretçi temas noktasında güvenliğe öncelik veriyor.

QNTC , Halk Sağlığı Bakanlığı (MOPH) ortaklığında, uluslararası ziyaretçileri ülkede tekrar ağırlamak için hazırlıklar çerçevesinde kendilerine güvence vermek amacıyla ülke çapında sınıfının en iyisi olan “Katar Temiz” programını başlattı. Program, ülkedeki tüm turistik mekanlarda hijyen ve temizlik için yürürlükte katı standartlar olmasını sağlıyor. Ayrıca ülke, Covid-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olmak amacıyla tüm sakinler ve ziyaretçiler için bir takip et ve izle cep telefonu uygulamasını da hayata geçirdi.

Çöl, plajlar ve deniz boyunca çeşitlilikler içeren manzaralarıyla birlikte Dünya standartlarında sanat galerileri ve ikonik müzelere, UNESCO dünya mirası alanlarına ve doğa harikalarına ev sahipliği yapan, modern bir başkent olan Doha şehri, bir dizi benzersiz ve otantik deneyimler sunuyor. 

 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı