Gündem

Diş Etleri Neden Çekilir?

Diş eti çekilmesi diş konusunda en ciddi sorunlar arasında yerini almış ve tedavisi mutlak suretle yapılması gereken bir sağlık problemidir. Diş eti hastalıkları ciddiye alınması gereken bir sorundur ve diş eti çekilmesi de bunlar arasında yer alır. Diş etlerinin çekilmesinde birçok faktörün olduğunu söyleyebiliriz. Bunların başında da periodontal hastalıklar gelmektedir. Bu hastalık diş eti fonksiyonuna neden olmaktadır. Dişlerin olması gereken yerde kalmasını sağlayan kemikleri bu hastalıklar tahrip eder. Bu yüzden de diş eti çekilmesine neden olan etkenler arasındadır. Dişleri yanlış bir şekilde fırçalamak da bu hastalığa neden olabilmektedir. Ankara diş hekimi uzmanlarımızın her hastasına diş fırçalama hakkında uyarılarda bulunduğunu ama ona rağmen doğru bir şekilde diş fırçalamanın toplum olarak benimsenemediğini dile getirebiliriz. Özellikle çok sert bir şekilde dişlerini fırçalayarak diş eti çekilmesine sebebiyet veren insan sayısı hatırı sayılır miktardadır. Ankara periodontoloji hizmetimizden faydalanarak bu konuda daha fazla destek alabilirsiniz.

Diş Bakımını Yetersiz Yapmakta Diş Eti Çekilmesine Neden Oluyor

Diş fırçalama kültürümüz hala yeterli seviyede değildir ve gargara yada ip gibi bakım ürünlerini kullanan kişi sayısı da ciddi anlamda azdır. Dişler arasında bu yüzden de tartara dönüşmesi mümkün hale gelir. Tartarlar dişlerimiz için oldukça zararlıdır ve bu tartarları evde basitçe temizlemek mümkün değildir. Ancak bir uzman tarafından bu işlemler gerçekleştirilebilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı