Sponsorlu Bağlantılar

Dil Yeterlilik Sınavlarında Başarıya Götüren Web Sitesi

Dil Yeterlilik Sınavlarında Başarıya Götüren Web Sitesi

Özgür Mithat Ardane tarafından hazırlanan web sitesi dil yeterlilik sınavlarında başarılı olmak isteyen üniversite adaylarının yararlanabileceği site olarak hizmet veriyor. İngiliz dili üzerine eğitim alan ve öğretmenlik yapan Ardane üniversitelerin hazırlık döneminin alınmadan eğitime başlanabilmesi adına çalışmalar yapıyor. Bu amaçla Boğaziçi, Bilgi, Kadir Has, Özyeğin ve Bahçeşehir üniversitesi proficieny hakkında içerikler yayınlıyor. Bu üniversiteleri tercih edecek kişilerin yapılan dil yeterlilik sınavlarında hangi prosedürleri uyguladığının bilgisini veriyor. Ayrıca da İngilizce konularına ait içeriklerle onların sınava hazırlanmasını sağlıyor.

Örnek Sorularla Sınava Hazırlanma İmkanı

Web sitesinde öğrencilerin üniversitelerin hazırlık sınıfını okumadan birinci sınıftan başlayabilmeleri için dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmasına yardımcı oluyor. Bu da sayfada paylaşılan örnek sorularla sağlanıyor. Öğrenci adayları bu soruları çözerek ve çalışarak yapılan sınavlara katılıp başarılı olabiliyorlar. Örneğin Özyeğin Üniversitesi Trace sınavına girmesi gerekenler sınavda sorulabilecek soruları çözerek bilgilerini pekiştirebiliyorlar.

Üniversitelerin Sınav Dönemleri Hakkında Bilgiler

IELTS, TOEFL ve BİLET gibi sınavların üniversitelerde hangi dönemlerde yapıldığı sınava girmek isteyenler için sitede paylaşılıyor. Bu sayede güz, kış veya ilkbahar dönemlerinde sınav yapıldığını öğrenen adaylar sınavlara zamanında hazırlanarak katılabiliyorlar. Bilgi üniversitesi bilet sınavına girecek olan kişiler Eylül, Şubat ve Haziran aylarında sınava girerek başarılı olmaları durumunda hazırlık sınıfını atlama şansı bulabiliyorlar.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı