Gündem

Dijital dönüşümün önlenemez

Çalışmalarıyla yüzü aşkın ulusal ve uluslararası ödüle değer görülen Demirci’nin yeni albümünde, sekiz ana başlık altında toplam yüz karikatür yer alıyor.

Sanatçı, bilimden iklim krizine, insan hakları ve savaştan eğitime kadar pek çok farklı temayı odağına alan karikatürlerinde toplumun nabzını tutuyor, yeni dünya düzenine dair çizgilerini konuşturuyor.Hayata ayna tutarken sanatseverleri çarpıcı gerçeklerle de yüzleştiren Demirci, insan eliyle gelen felaketlere karşı farkındalık yaratmanın gerekliliğine işaret ediyor.

Hicabi Demirci, “Çölleşme tehdidi, robotlaşma, engelliler için engelsiz yaşam, hayvan hakları, değişen aile yapısı, afetler, adalet, ekonomik kriz, çocuk işçiler, küresel salgının “yerel” etkileri üzerine… elbette ki çizmeye değerdi!” diyerek paylaşıyor yeni albümü hakkındaki görüşlerini.

Sanatçı, çizgilerin gücüyle insana dair incelikli hikâyeler resmettiği bu albümüyle, karikatürseverleri yine can evinden vuruyor; dijital dönüşümün önlenemez etkilerine rağmen, insan kalabilmenin yüceliğini vurguluyor. 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -