Sponsorlu Bağlantılar

Cloverfield 2 Filmi İzlenir Mi

İtiraf etmeliyim ki, Cloverfield’ın ne kadar parlak olduğu konusunda övünmek için her türlü bahaneyi kabul ederim . Baştan sona seviyorum. Onu beyaz perdede ilk gördüğümde, herhangi bir canavar ya da patlama meydana gelmeden önceki ilk 20 dakika, bu filme ve bu görünüşte can sıkıcı derecede sığ karakterlere gerçekten ne kadar yatırım yapabileceğim konusunda beni endişelendirdi, ancak tüm bu şüpheler, daha önce olduğu gibi silinip gitti. Özgürlük Anıtı’nın kafası caddeden aşağı yuvarlanır yuvarlanmaz.

Cloverfield bir başyapıt, aldatıcı derecede basit bir fikir – ya bir canavar filmini yer seviyesindeki birinin bakış açısından izleyebilseydiniz, olayların büyük düzeninde tamamen önemsiz birinin, hiçbir şey yapamayan birinin şehrin etrafa dağılmasını izlemekten onlara? – olağanüstü karmaşık bir şekilde yürütülür. El kamera açılarının gülünç derecede sofistike CGI ile harmanlanması harika bir şey ve garip bir şekilde tamamen basit ve kolay görünen bir şey yaratıyor, açıkçası öyle olmasa da. Diary of the Dead’den Welcome to the Jungle’a kadar son zamanlardaki avuçiçi kameralı filmler, çoğunlukla Cloverfield’ın ne kadar dikkate değer bir başarı olduğunu göstermeye hizmet ediyor , çünkü yanlış yapmakta ısrar ediyorlar.Cloverfield çok doğru anlıyor. Matt Reeves kamerayı kimin tuttuğunu asla unutmaz, orada bir karakter olduğunu asla unutmaz, kamera olanları kaydederken bile aksiyona katılır; film yapımcısının daha iyi bir açıya yönelik arzusunun, karakterlerin hareketlerini ana önceliği haline getirme ihtiyacını geçersiz kılmasına asla izin vermez. Ve herhangi bir korku filminde nadir görülen bir şey, Cloverfield’daki karakterlerbenzer bir durumda davranacağınızı düşündüğünüz gibi tepki verin; tehlikeye atılmazlar, ama her ihtiyaç duyduklarında da birbirlerini terk etmezler. En umutsuz durumlarda bile, mizah anlayışlarını asla tamamen kaybetmezler – ama bu doğal, inandırıcı bir mizah anlayışıdır, kendinizi hayal edebileceğinizi atılmış yorumlarda tezahür eder, gülmeye, mesafeye çok fazla insani ihtiyaç duyduğunu gösterir. korkudan kendini kurtar, hiçbir şeye yardım etmese bile, aslında canavarları uzaklaştırmaz.

Her neyse, bu bir DVD incelemesi, film incelemesi değil, o yüzden devam edeceğim. Bazı filmler büyük ekrandan küçük olana yolculukta etkisini kaybederken ( İniş en iyi örnektir; sinemanın mağarayı andıran karanlığında ürkütücü, kişinin kendi oturma odasının güvenli ve tanıdık ortamında çok daha az. ) yonca tarlası’ biçimi aslında onu bir TV ekranına daha uygun hale getiriyor. Bir ev videosu gibi görünmesi gerekiyordu, oldukça sıradan bir olayın görünüşte sıradan bir kaydı, kameralar dönmeye devam etse de, bazı dış etkenlerin etkisiyle olağanüstü hale geldi. Elde taşınan bir kamerayla çekildiği ve titrek ve amatörce olduğu için, küçük bir ekranda görüntülendiğinde bir şekilde daha gerçek hissettiriyor; birçok gişe rekortmeni filmin güvendiği mesafeden yoksundur, çünkü bir dolly veya vinç üzerinde yakınlaştırma yapmıyorsunuz; kamera her zaman kabaca insan kafasının yüksekliğindedir ve kendinizi bu bakış açısına taşımak kolaydır.

https://turkcedublajfullhdizle.com/jumanji-3-yeni-seviye/

Cloverfield , 11 Eylül 2001’deki terörist saldırılarla karşılaştırma yapmaktan asla tam olarak kaçamaz ve bu yankılar küçük ekranda daha da belirgin bir şekilde göze çarpar, çünkü çoğumuz bu saldırıları böyle gördük. Önce bir uçağın, sonra diğerinin Dünya Ticaret Merkezi’ne çarpmasının grenli görüntüleri, bir felaket filminin parçası gibi görünüyordu; Şimdi, ironik bir şekilde, bir film o zamanlar olduğundan daha fazla gerçek gibi geliyor.

Daha yakın zamanlarda, internette genç bir çiftin düğün fotoğrafları olarak başlayan ve daha sonra bir depremin Çin’i sallaması ve düğün konuklarını enkaz altında bırakmasıyla hızla felaket fotoğraflarına dönüşen fotoğraflar var. Sıradan insanların günlük yaşamlarını kaydetme araçlarına sahip olduğu şu anda yaşadığımız dünya budur – böylece olağanüstü bir şey olduğunda, normal insanlar orada olur, onu kaydeder, neler olduğunu görmemize izin verir; her şeyi bilen, her şeyi gören bir perspektiften değil, tıpkı bizim gibi birinin bakış açısından. Ve Cloverfield’ın kullandığı şey de bu .

Bu yüzden de çok korkutucu; televizyonu kapattığınızda ya da sinemadan çıktığınızda dışarıda dev bir deniz canavarı olmayacağını bilirsiniz ama doğal afetlerin ve terör saldırılarının olduğunu bilirsiniz ve bu filmin oynadığı kaygı da budur. Mutlu sondan çok uzak, gerçekten uygun; çünkü dünyada kötü şeyler olduğunda normal, masum insanlar ölür. Bunu hak etmiyorlar, ama durum bu – gerçi Cloverfield , son darbe inmeden önce aşk hikayesinin sonuna kadar sürmesine izin vererek Hollywood geleneğine bir miktar zemin katıyor.

2 diskli DVD ekstralarla dolu, benim gibi bir Cloverfield fanatiği için bu büyük bir mutluluk. Disk 1, filmin ortasında olup bitenler hakkında ekstra bilgilere erişmenizi sağlayan bir özellikle veya yönetmen Matt Reeves’in yorumuyla izlenebilen filmi içeriyor. Reeves ilgi çekici ve karizmatik, konusuyla ilgileniyor ve bu nedenle ilginç ve belki JJ Abrams veya dahil olan bazı oyuncularla daha fazla yorum yapmak güzel olurdu, ancak Reeves kendi başına bir yorum parçası taşımaktan daha fazlasını yapabilir.

Disk 2 ekstra malzemeyle dolup taşıyor – kapsamlı bir Making Of belgeseli, filmin görsel efektlerinin nasıl oluşturulduğuna bir bakış ve JJ Abrams’ın ilgisini açıklayan “Bunu gördüm, yaşıyor, çok büyük!” başlıklı bir tanıtım yazısı Godzilla’da ve yaratık tasarımcısı Neville Page’in Yonca canavarının kendisine ilişkin anlayışını kapsar. (Canavar için düşünülen farklı göz küresi türleri özellikle aydınlatıcıdır – bu canavarın her bir unsuru o kadar çok, o kadar çok sevgi ve özenle düşünülmüştür ki, akıllara durgunluk verir.) ‘Yonca Eğlencesi’ bir dizidir. çoğunlukla Hud’u oynayan, aptalca diyalogları doğaçlayan TJ Miller, ama aynı zamanda at oyununa düşkün olan veya yanlışlıkla mürettebat üyelerini karakter içi kayıtlarında yakalayan diğer oyuncular ve onların akılları varmış gibi davranan sahne oyuncuları. sahip olmak.

Dört silinmiş sahne var, Matt Reeves’in isteğe bağlı yorumuyla, kendi başlarına yeterince eğlenceli ama film için büyük bir kayıp değil (belki Lily ve Marlena arasındaki bir an hariç) ve iki alternatif son, biri sonucu değiştirmez Ana anlatıdan değil, bunun yerine Rob ve Beth’in Coney Adası’ndaki son görüntülerini başka bir mutlu, canavar öncesi cehalet sahnesiyle değiştiriyor ve filmin sonunu bir şekilde değiştiriyor, belki de Rob ve Beth’in kurtarıldığını ima ediyor, belki. Gerçek filmde kullanılan versiyon muhtemelen en iyisidir, ancak bunlar da güzel.

https://turkcedublajfullhdizle.com/

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu