Gündem

Çin’de “kızıl turizm” yüzde 208 oranında artış gösterdi

Çin’deki en büyük çevrimiçi seyahat acentelerinden biri olan Trip.com Group tarafından yayınlanan rapora göre, ülkede “kızıl turizm” turizm türüne olan ilgi giderek artıyor. Çin’de modern devrim mirasına sahip tarihi yerlerin ziyaretinden oluşan turizme “kızıl turizm” adı veriliyor. Trip.com’un araştırmasına göre, kızıl turizm bu yılın ilk yarısında Çinliler için giderek daha popüler bir seyahat seçeneği haline geldi.

Şirketin verilerine göre, platformda devrim niteliğindeki mirasa sahip siteler için bilet rezervasyonu yapan kişi sayısının bu dönemde yıllık yüzde 208 arttığı belirtildi. Rapora göre, rakam 2019’un aynı dönemine göre yüzde 35’lik bir artışı temsil ediyor.

1980 ve 1990’lı yıllarda doğanlar ise kızıl turizmle en çok ilgilenen kesimi oluşturuyor. Bu tür destinasyonları ziyaret edenlerin oranı sırasıyla toplamın yüzde 38 ve yüzde 31’ini oluşturdu. Raporda, Tian’anmen Meydanı, Çin Halk Devrimi Askeri Müzesi ve Jinggang Dağları’nın kızıl turizm için en popüler yerler arasında olduğu belirtildi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı