Gündem

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda 70 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

CIIE Bürosu Çarşamba günü sona eren dördüncü Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda (CIIE) bir yıllık mal ve hizmet alımları için toplam 70,72 milyar dolar değerinde anlaşmaya varıldı.

CIIE Müdür Yardımcısı Sun Chenghai düzenlediği basın toplantısında bu yılki CIIE’nin, 366 bin metrekarelik rekor bir alanı kapsadığını, fuara 127 ülke ve bölgeden 2 bin 900’den fazla işletmenin katıldığı söyledi. Sun, 58 ülke ve üç uluslararası kuruluşun da dijital pavyonlar aracılığıyla fuara çevrimiçi olarak katıldığının bilgisini verdi. Çevrimiçi sergiye yapılan toplam ziyaret sayısının 58 milyonu aştığını söyleyen Sun, fuarda toplam 422 yeni ürün, teknoloji ve hizmet sergilendiğini belirtti.

Katılımcı şirketlerin önemli bir bölümünün Fortune 500 listesinde olduğu fuarın beşincisi için şimdiden 150 bin metrekarelik alan rezerve edildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı