Gündem

Çin, güvenli uluslararası hava lojistik zinciri oluşturacak

Çin Sivil Havacılık İdaresi’ne (CAAC) göre, Çin’in sivil havacılık yetkilileri güvenli ve verimli bir uluslararası hava lojistik zinciri oluşturmaya çalışıyor. CAAC tarafından yapılan açıklamada, sıkı salgın önleme ve kontrol politikaları altında ilerlemeye devam eden hareketin, ülkenin hava lojistik endüstrisinin hızlı ve sağlıklı gelişimini destekleyeceğine vurgu yapıldı. 

CAAC, yerel tedarik zincirinin sürdürülmesine yardımcı olan ve yerel ve uluslararası pazarların “ikili dolaşımını” kolaylaştıran hava lojistik sektörü için desteği güçlendirmek, endüstriyel yapıyı iyileştirmek ve dostane bir ortam geliştirmek için çaba gösterecek. Hava kargo taşımacılığı, Kovid-19 ile mücadelede acil tıbbi malzeme teslimatının yanı sıra yerel ve küresel tedarik zincirinin sürdürülmesinde önemli bir rol oynayacak. 

2021’in ilk yarısında, Çin’in sivil havacılık endüstrisi, salgın öncesi 2019’daki aynı döneme göre yüzde 6,4 artışla 3,74 milyon tondan fazla hava taşımacılığı gerçekleştirdi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı