Gündem

CHP’den ‘vefa iftarı’

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Şanlıurfa İl Başkanlığı  tarafından  ‘vefa iftarı’ programı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Şanlıurfa İl Başkanlığının düzenlediği ‘ Vefa İftarı’nda partililere seslenen İl Başkanı Ferhat Karadağ, ” Umut dolu yarınları birlikte kuracağız. Halk Partililer olarak bu, bizim geçmiş ve geleceğe borcumuzdur. ” dedi.

İftar programına geçmişte  parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alanların yanı sıra vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gösterildi. Toplu iftar sofrasında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partililer ,  ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruçlarını açtı. Vefa İftarı’na CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ , CHP Eski Genel Saymanı ve 22. dönem Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız, CHP Şanlıurfa eski milletvekili Vedat Melik , Siverek eski belediye başkanı Lami Odabaşı, Bozava eski belediye başkanı Mehmet Ural, Halfeti eski belediye başkanı Mahmut Özdemir , CHP eski  il başkanlarından Halil Paydaş ve Av .Ferhat Karataş , Eski Merkez İlçe başkanı Galip Yazar katıldı.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ‘Vefa İftarı’na teşrif eden tüm misafirleri tek tek kapıda karşıladı.
İftar programında konuşan Başkan Karadağ: “Birbirinden kıymetli halk partili dostlarım; Bu mübarek ayda sizlerle aynı sofrayı paylaşmak, yan yana gelerek bu manevi iklimi yaşamak benim için bir onurdur. Hepiniz hoşgeldiniz.
Ramazan ayı birliktelik ve dayanışma ayıdır. Bu itibarla bir araya gelmek için bu günü seçtik. Bugün 10 Nisan. Milli Mücadele sürecinde imanla çarpışan Urfalılar, 10 Nisan’ı 11 Nisan’a bağlayan gece işgal kuvvetlerini yenilgiye uğratıp Urfa’dan kovdular. Hani kurtuluş destanımızda diyor ya “yaşasın Urfalılar teslim olmadı”

Bugün, memleket talan altındadır. Kötü ve şuursuz yönetimin altında halk bitap düştü.  Gençler karamsar, büyükler ümidini yitirmiş ve bıkkın. Ancak birlik ve dayanışmayla bu gidişe dur diyebiliriz. Ancak omuz omuzla vererek, kol kola girerek “geçit yok” diye haykırabiliriz. Bu açıdan simgesel bir gün de sizlerle birlikte aynı duaya amin demek istedim. Urfalılar teslim olmadı, olmayacak. Umut dolu yarınları birlikte kuracağız. Halk Partililer olarak bu, bizim geçmiş ve geleceğe borcumuzdur. Hak Teala hepimizin yardımcısı olsun. Teşrifleriniz için tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim ibadetlerimizi makbul kılsın. Hayırlı iftarlar diliyorum. ” ifadelerine yer verdi.
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu