Kültür Sanat

Cem Erdost İleri ve İbrahim Metin’in yeni teklisi

Geleneksel türkülere getirdiği yorumlarla müzikseverlerin dikkatini çeken ve kendine büyük bir dinleyici kitlesi oluşturan Cem Erdost İleri’nin yeni teklisi “Eğildim Bir Dolu İçtim” Alim Yapım etiketiyle çıktı. Anonim eserleri seslendirerek Anadolu ezgilerini sevenlerine aktaran Cem Erdost İleri, bağlama ustası İbrahim Metin ile birlikte icra ettikleri yeni teklisini dinleyicisiyle buluşturdu. 

Uzun saplı bağlama üzerinde kendisini geliştirerek Hasret Düzeni adını verdiği akort düzeni ve icra üslubunu yaptığı çalışmalarda kullanan Cem Erdost ileri, yeni teklisi ile tınılarını duyurmaya devam ediyor. İbrahim Metin ile birlikte tek seferde canlı icra yoluyla kaydettiği “Eğildim Bir Dolu İçtim” adlı eseri, daha sonra stüdyoya taşınıp perküsyon ve Olcay Bozkurt’un bas gitar eşliği ile son halini alıyor. Sevilen sanatçının deyimi ile kayıt; nüanslı, kusurlu ve yalın olarak dinleyiciye ulaşıyor. 

İbrahim Metin’in bağlamasıyla eşlik ettiği, Cem Erdost İleri’nin Alim Yapım etiketiyle çıkan yeni teklisi “Eğildim Bir Dolu İçtim” tüm dijital platformlarda ve müzik kanallarında dinlenebilir. 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı