Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Kişilerin maddi veya manevi çıkarları adına, karşılarındaki kişileri zarara uğratmak amacıyla yaptıkları veya yaptırdıkları, bütün dinlerce yasak olan kötü bir yöntem olarak büyü tanımı yapabiliriz. Dinimizde de bu yöntem haram olarak kılınmıştır ve büyü yapana veya yaptırana lanet edilmiştir. Neredeyse insanoğlunun varlığı kadar eskiye dayanan bu yöntemin, kim tarafından ne zaman yapılmaya başlandığı ile ilgili bir bilgi ise bulunmamaktadır.

Büyü Yaptırma Amaçları

Kişisel menfaatlerin gözetilmesi ile beraber birçok farklı amaçla büyü yaptırıldığı görülmektedir. Bunların en yaygın olanı ise karşılık alınamayan aşklarda, karşı taraftaki kişiyi kendine aşık ettirmektir. Ayrıca evliliklerde dağılmanın önüne geçmek ve birliktelik sağlamak için büyü yaptırıldığı görüldüğü gibi kıskanılan evliliklerin dağılması adına büyü yaptırıldığına rastlanılmıştır. Hastalığa şifa bulmak veya iyileşme sonrası yeniden hastalığa kapılmamak, kısmet açmak veya kıskanılan birinin kısmetini kapamak, çocuk sahibi olmak ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla büyüler de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra işletme sahiplerinde gelir artımı sağlamak, tarımsal ürünlerde bereket sağlamak ve hayvancılıkla uğraşanlarda yavrulama dönemi fazla yavru istemek gibi amaçlar doğrultusunda da büyüler yapıldığı görülmüştür.

Nasıl Büyü Yapıldığı Anlaşılır?

Büyüler, yaptırıldığı amaçlar doğrultusunda kişilerde farklı belirtilere sebebiyet verebilirler. Özellikle her şeyin yolunda gittiği hayatı olanlarda aniden görülen değişimler, o kişide büyü olabileceğinin en önemli belirtisidir. Bu değişimler sevdiğinden ayrılma, zenginlikte ani düşüş, işsiz kalma gibi türlerde olabilir. Bunun yanı sıra büyü yapılan kişi ani bir ruhsal çöküş yaşayabilir. Paranoya halinin de ortaya çıkabileceği bu kişilerde, takip ediliyormuş hissi meydana çıkabileceği gibi gaipten sesler duyma veya görme gibi durumların oluşması da mümkündür. Hayattan zevk aldığı şeylerden aldığı hazlarda azalma yaşanabilir ve fiziksel açıdan değişimlere maruz kalabilir. Ayrıca büyüye maruz kalan kişilerde ani sağlık sorunları oluşabilir ve uyku problemleri yaşanabilir.

Büyü Nasıl Bozulur?

Büyülerin bozulması, yapılmasından daha zor olarak bilinir. Ancak çözülmesi mümkün olmayan bir büyünün varlığından bahsedilemez. Yalnızca bozulma zorlukları değişebilir. Büyülerin çözülebilmesi uzmanlık isteyen bir durum olduğu için işinin ehli ve bilgi birikimi yüksek bir medyumdan yardım almak gerekir. Yalan yanlış bilgiler doğrultusunda kişilerin kendi başlarına büyü bozmaya çalışmaları kesinlikle yapılmamalıdır ve ciddi sonuçlar doğurabilir. Uzmanlık isteyen bir durum olması ve her medyumun farklı uygulamalarının bulunması nedeni ile açıkça belirtilen bir büyü bozma tanımı bulunmamaktadır. Bu nedenle medyumlardan yardım almak vasıtasıyla bu işlemin yapılabilmesi mümkündür.

Büyü hakkında merak ettiklerinize ve Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi türleri hakkında detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı