Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

İnsanların dileklerini gerçekleştirme arayışında başvurduğu ve neredeyse tüm dinlerce yasaklanan kötü bir yöntem olan büyü, insanlık tarihinin başlangıcına kadar dayanan bir kökene sahiptir ve ne zaman ortaya çıktığı veya kim tarafından yapıldığı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Genellikle kendi menfaatlerine yönelik büyü yaptıranlar, bu esnada da başkalarına zarar vermeyi hedefleyebilirler. Büyülerin deneyimsiz kişilerce yapılması ciddi sorunlara yol açabilir.

Büyüler Nasıl Belirtilerde Bulunur?

Büyü, etkisi altına aldığı kişilerde bazı belirtilerle kendisini gösterebilir. Bu kişilerde özellikle ruhsal değişiklikler yaşanabilir ve bunun sonucunda akli dengede problemler ortaya çıkabilir. Takip ediliyormuş hissi ve gaipten sesler duyma gibi durumlar sonucunda paranoya başlangıcı oluşabilir. Bunun yanı sıra kişilerde yalnızlık korkusu veya yalnız kalma isteği gibi farklı etkilere de sebep olabilir. Korkutucu rüyalarda da artış yaşanabilir ve uykudan sık sık bu rüyalar nedeniyle uyanılabilir. Ayrıca fiziksel olarak da kişilerde bazı belirtileri meydana getirebilir. Özellikle geceleri göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi durumlar oluşabilirken yorgunluk, uyuşukluk, tembellik ve tedirginlik gibi hisler de belirebilir.

Amaçlarına Göre Büyüler

İnsanların bitmek tükenmek bilmeyen dilekleri ve çıkarları sebebiyle, pek çok amaçla büyü yaptırdıkları görülmektedir. Sıklıkla karşılaşılan büyü yapım amaçlarından birisi başkasının kendine aşık etme isteği olarak bilinir. Özellikle birisine platonik aşk besleyenlerin başvurduğu durum, karşı tarafta bir aşk hissi oluşturma amacıyla yapılır. Bunun yanı sıra ticaret veya hayvancılıkla uğraşanlarda hem kendi çıkarları adına hem de rakiplerinin zarar görmeleri adına büyü yapımına başvurdukları görülmüştür. Ayrıca evliliklerde eşlerin birbirleri arasındaki bağı kuvvetlendirmek adına yaptırdığı büyüler de vardır. Bunun tersi olarak ise imrenilen veya kıskanılan bir evliliğin farklı yollarla bozulması adına büyü yaptıranlar da vardır. Tüm bu amaçlar göz önüne alındığında insanların hep çıkarlarını düşünerek, başkalarına zarar vermeyi göze aldıkları görülmüştür. Eşlerin arasını düzeltmesi gibi farklı örnekler de bulunsa da büyü kesinlikle başvurulması gereken bir yöntem değildir ve iyisi kötüsü yoktur.

Büyü Bozumu

Büyülerin yapımı zahmetli bir iş olsa da bozulma işleminin gerçekleştirilmesi daha güçtür. Bunun yapılabilmesi uzmanlık gerektirmektedir. Bu uzmanlığa sahip, işinin ehli ve güven seviyesi yüksek bir medyumun yardımının alınması gerekir. Ayrıca insanların kendi başlarına büyü bozma çalışmalarının sonuç vermeyeceği hatta başka problemleri de beraberinde getirebileceği bilinmektedir. Bu sebeple kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Büyü ile ilgili pek çok merak edilen konu ile beraber Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi türleri hakkında da merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı