Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonu gerek burundaki deviasyon denilen tıbbi rahatsızlığın giderilmesi gerekse estetik olarak şekil bozukluklarının iyileştirilmesi için yapılan cerrahi operasyonlardır.  Burun şekil bozuklukları genellikle genetik yapıya bağlı olarak veya sonradan herhangi travmaya bağlı olarak gelişen şekil bozukluklarıdır.   Yani burun estetiği var olan burnun görüntüsünden memnun olmayan aynı zamanda fonksiyonel rahatsızlığı da bulunan burunlara kemik ve kıkırdak üzerinde çalışılarak yapılan cerrahi uygulamalardır. Burun estetiği operasyonu yapılırken yüz ile uyum içinde olması çok önemlidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonunda iki farklı teknik kullanılır.  Bunlar açık rinoplasti denilen açık burun estetik ameliyatı, kapalı rinoplasti denilen kapalı burun estetik ameliyatıdır.  Açık burun estetik ameliyatı her iki burun deliğinin arasındaki kısımda küçük bir kesi açılarak içerik girilmek suretiyle yapılır.  Bu kısımdan açılan operasyonlarda hekim içeriyi daha rahat görür ve daha sağlıklı çalışır.  Bu operasyonlarda genellikle kıkırdak ve kemik üzerinde çalışılır.  Açık burun estetik ameliyatında deformasyonun fazla olması durumunda çok daha başarılı operasyon gerçekleştirilir.  Açık rinoplasti ameliyatında ki en büyük avantaj hekimin rahat çalışmasına olanak tanımasıdır.  Kapalı rinoplasti operasyonu yani kapalı burun estetiği ameliyatında dış kısımda hiçbir kesi bulunmaz.  Kesiler genellikle burun içinde kalır.  Bu teknikle yapılan operasyonlarda tecrübeli hekim diğeri kadar rahat çalışabilir.  Kapalı burun estetiği olduğu için dış kısımda hiçbir kesi izi ve dikiş bulunmaz.  Kapalı rinoplasti operasyonunda iyileşme süreci diğerine göre daha kısa sürede gerçekleşir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları 2020 birçok sebebe bağlı olarak değişiklik gösterir.  Yapılacak işlemin hangi boyutta olacağı, operasyonun kaç saat süreceği, hangi ameliyat tekniğinin kullanılacağı, hekimin tecrübesi ve deneyimi, hangi hastanede yapılacağı ve rinoplasti ile birlikte deviasyon sorununun bir arada yapılıp yapılmayacağı gibi birtakım sebepler burun estetik ameliyatı fiyatlarını değiştirir. Ayrıca şekil bozukluğunun fazla olması durumunda ve daha önceden hastanın başka bir burun ameliyatı olup olmadığı veya ayrıca hastaya yeni bir burun yapılıp yapılmayacağı gibi birçok faktörde burun estetik ameliyatı fiyatlarını değiştirmektedir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun estetik ameliyatının birçok avantajı bulunmaktadır.  Öncelikle estetik operasyonu sonrası burun çok güzel estetik bir görüntüye sahip olur.  Ayrıca solunum yolları ile ilgili deviasyon sıkıntısının olması durumunda o da ortadan kalkmış olur.  Bu nedenle rinoplasti yani burun estetik operasyonu yalnızca estetik müdahale değil aynı zamanda burnun fonksiyonel olarak rahatsızlığını da gideren bir operasyondur.  Burun yüze ifade veren önemli ayrıntıları içinde barındıran bir organdır.  Estetik bir buruna sahip olmak beraberinde bir görüntüyü beraberinde getirir.  Dolayısıyla kişinin öz güveni artar.  Bu durum sosyal ilişkilerini ve çevresine etki eder dolayısıyla psikolojik olarak hasta kendini çok daha iyi hisseder.

Burun Estetiği Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği operasyonu sonuçları bakımından kalıcı operasyonlardır.  ancak estetik operasyondan sonra herhangi bir kaza veya travma bu kalıcılığı bitirebilir.  O zaman yeni bir operasyon yapılması gerekli olabilir.  Ancak her şeyin normal gittiği varsayılırsa burun estetik ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere her iki operasyonda kalıcı operasyonlardır.  Ancak burun dolgusu gibi kısa sürede yapılan uygulamalar, bir süre sonra tekrar eski haline döneceği için kalıcı estetik uygulamalar değildir.  Burun estetik ameliyatı 18 yaşını dolduran yani fizyolojik gelişimini tamamlayan herkese yapılabilir.  Onun öncesinde burun estetik ameliyatı yapılması tercih edilmez.  Çünkü burun gelişiminin devam etmesi durumunda burun estetiği ameliyatı sonuçları buna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Burun estetiği fiyatları 2020 sizler için uygun fiyatların oluşmasını sağlamaktadır.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ Merak ettiğiniz tüm soruları sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı